מגדל המים של חומש
מגדל המים של חומש צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

קבוצת אנשי שמאל יזמה קמפיין שיגור מיילים למנהל אתר גיוס ההמונים Givechak, זאת במטרה להסיר את קמפיין ההתרמה לישיבת חומש, שמתקיים באמצעות האתר לאחר הפיגוע בו נרצח אברך הישיבה יהודה דימנטמן הי"ד.

במייל שמשגרים פעילי הקמפיין נכתב: "החליטו: או שאתם נותנים חסות לפעילות עבריינית במאחז חומש תוך סיכון חיי אדם וחיילי צה״ל - או שאתם פועלים על פי החוק הישראלי. תזכורת: אתם פועלים בניגוד מובהק לתנאי השימוש שלכם בה התחייבתם לפעילות ש'תוכפף לדין הישראלי'. הפסיקו את הקמפיין מיד".

יוזמי הקמפיין מאשימים את "המתנחלים" בעשיית "קופה" על יהודה הי"ד. "המתנחלים במאחז חומש עושים כבר קופה על יהודה דימנטמן ז"ל שנרצח בפיגוע בחומש", נכתב בדף ההסבר לקמפיין. "הם גייסו כבר מאות אלפי שקלים דרך אתר גיוס ההמונים Givechak 'לחיזוק גיבורי ישיבת חומש'".

לטענתם, "הפעילות לגיוס הכספים למאחז היא בלתי חוקית. למה? כי הם במאחז בלתי חוקי על קרקעות פלסטיניות פרטיות. מאחז חומש כבר פונה על ידי כוחות הביטחון. אבל זה לא עוצר את המתנחלים האלימים".

אורי קול, מיוזמי קמפיין המיילים נגד התרומות לחומש, תמה הבוקר בחשבון הטוויטר שלו: "אם הייתי מקים גיוס המונים שנועד לרצוח צבי ים בחוף אשקלון - גיבצ'אק היו מאשרים אותו? ואם זה גיוס לבנייה בלתי חוקית מחוץ לגבולות מדינת ישראל על אדמה פרטית? לחברים באתרי המימון של העבריינות לא אכפת הצטרפו אלינו להוריד את הגיוסים האלו".

חבריו של יהודה מישיבת חומש יצאו במבצע חיזוק לישיבת חומש. "זו התשובה שלנו לרצח של יהודה". לתרומות לישיבת חומש לחצו כא