השר מתן כהנא: נפעל להשאיר את הישיבה בחומש איתן שלו

שר הדתות מתן כהנא הגיע אמש (רביעי) לנחם את בני משפחת דימנטמן היושבים שבעה לאחר הירצחו של יהודה הי"ד בפיגוע ירי.

השר שמע מבני המשפחה את דרישתם להסדיר את ישיבת חומש ולא להרוס אותה. "אני מבין היטב את הדברים בנוגע לחומש. ברמה האישית אני מאמין שכך צריך להיות, צריך לפעול שכך יהיה", אמר כהנא שהגיע לניחום האבלים יחד עם יו"ר הקואליציה עידית סילמן וח"כ יום טוב כלפון.

השלושה שמעו מבני המשפחה על דמותו של יהודה ששילבה בין לימוד התורה להתיישבות, וכן על החשיבות של הישיבה במקום שהייתה הבית הרוחני שלו.

אביו של יהודה הרב מרדכי דימנטמן אמר לשר כהנא: "זה שתפסו את המחבל זה נהדר. אבל זה לא מנחם אותנו. יהודה השאיר אחריו צוואה. אם לא יסדירו את ישיבת חומש ובוודאי אם יהרסו את הישיבה מייד אחרי השבעה אנחנו נראה בזה פגיעה אישית בנו. שדמו נשפך לשווא".

השר ניחם את המשפחה ואמר כי הכל מתחיל בתורה שלנו, בארץ שלנו, וזה הבסיס להכל. לדבריו, "אנשים כמו יהודה הי"ד הם העתיד שלנו. הם האנשים שאליהם אנחנו צריכים לשאת את עינינו. דה לגיטמציה לאנשים היקרים האלה זה דבר חמור מאוד. זה נגד כל עולם הערכים שאני חושב שכולנו פה מסכימים עליו. כולנו גדלנו על עולם הערכים הזה, על נתינה, על הקרבה בין אם זה בהתיישבות ובין אם זה בצבא ובין אם זה על התורה".

"אני חושב כשאני מסתכל על המשפחה המפוארת הזאת, אנשים שכולם גדלו לערכים ולעולם של נתינה ואנחנו רק צריכים להסתכל וללמוד. אני בפירוש מסתכל על אנשים כמו יהודה הי"ד בהערצה גדולה. אנשים שהקדישו את חייהם גם להתיישבות וגם לתורה, שילוב של שני הדברים הכי חשובים שיש לנו", סיכם כהנא.

אביו של יהודה, הרב מרדכי דימנטמן הודה לשר כהנא ואמר: "אנחנו בכוונה לא נכנסים לדברים הפוליטיים, אבל בהחלט אפשר לשלב ידיים ברחבי הכנסת. אני לא מונה מפלגות, זה דבר בסיסי שנוגע לכל ישראלי ולכל יהודי שחי פה. כאן זה מעבר למפלגות ומעבר לאופוזיציה וקואליציה ויש כאן חזרה, לא להרבה שנים אחורה, חזרה לערכי היסוד של דוד בן גוריון ויצחק שמיר".