שונות-שירי בן סיני
שונות-שירי בן סיני צילום: יחצ

במרכז אדמונד דה רוטשילד, מייסודה של קרן אדמונד דה רוטשילד, מוצגת בימים אלו תערוכת "שׁוֹנוֹת", במסגרת "החממה" לאמנות ועיצוב, המהווה את נקודת הזינוק של פעילות קהילת הבוגרים והבוגרות של התוכנית לפיתוח מקצועי במרכז.

התערוכה, שמשלבת בין אמנות לעיצוב, מפגישה את הצופה עם עבודות קרמיקה, טקסטיל, צילום, וידאו, ציור, פיסול ומיצב פרושות בחלל הגלריה ובחזית הבניין.

התערוכה הינה פרי העבודה של חברי תוכנית "החממה", במסגרתה המשתתפים והמשתתפות זכו למפגשים אישיים,, סדנאות מחקר סביב תהליכי כתיבה, הפקה ואוצרות, והשתתפו במעגלי שיח. פגישות אלו הן לב ליבה של "החממה" ואפשרו מסגרת עוטפת לתהליך העבודה לקראת התערוכה ומרכז יציב לתהליך האוצרותי. החשיבות הגדולה של תוכנית "החממה" היא בנתינת האפשרות ליוצרים והיוצרות בתחילת דרכם לחוות את כל מנעד החוויות הדרוש לאמן.ית בדרך לתערוכה.

החופש של המשתתפים לחקור בצורה מקיפה את הנושאים הבוערים בעשייתם ייצר מקבץ עשיר של יצירות אשר חושף את פרקטיקת העבודה של כל אחד ואחת, חלקן דרך בחינת אלמנטים של צורה וחומר שביסוד מעשה האמנות/עיצוב, ואחרים בהרחבת אספקטים נרטיבים שבבסיס יצירתם גם המבנה האדריכלי של המרכז והחלל הייחודי של הגלריה קיבלו ביטוי בחלק מהעבודות המוצגות.

אוצרת התערוכה, עפרה חרנ"ם: "הצורך לסדר את הבלתי ניתן למיון הוליד את תיקיית השונות, Miscellaneous, שבה אנו מניחות כל דבר מה שנופל מחוץ לתבנית זמינה ומוכרת. פעולת המיון שמסייעת לנו במטלות היומיום היא גם ה-go to של הפעולה האוצרותית - הראש מנסה לסדר, להשוות טכניקות, לבנות נושאים משותפים ולקטלג. במקרה שלפנינו, הקבוצה שנבחרה לחממה הראשונה של מרכז אדמונד דה רוטשילד אינה נופלת תחת קטגוריה אמנותית סדורה. החופש לחקור בצורה מקיפה את הנושאים הבוערים בעשייתם, מייצר את הערבוב האקלקטי הפרוש בחלל. כמו בתיקיית השונות, המבט על התערוכה מאפשר נבירה או שיטוט בין זיכרונות. רפרנסים, ציטוטים ודימויים משמעותיים שנשמרו יחד כקבוצה".

התערוכה תוצג במרכז אדמונד דה רוטשילד שד' רוטשילד 104, תל אביב.