מנסור עבאס
מנסור עבאס צילום: Flash90

תנועת 'פתח', בראשה עומד מחמוד עבאס (אבו מאזן), מגנה בתוקף את דבריו של חבר הכנסת מנסור עבאס בנוגע להקמתה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

בהודעה שפרסמה מציינת תנועת 'פתח', כי ההתבטאות "המסוכנת" של חה"כ עבאס פוגעת באופן מהותי בזכויות הלאומיות ההיסטוריות של העם הפלסטיני ומהווה סיוע לנרטיב הציוני ש"זייף" את ההיסטוריה של פלסטין.

עוד ציינה תנועת 'פתח', כי חה"כ עבאס חצה את הקווים האדומים, שכן חוק הלאום מעניק זכות הגדרה עצמית ליהודים בלבד ובכך נוטל מהעם הפלסטיני את זכות ההיסטורית בארצו.

לדברי תנועת 'פתח', חה"כ עבאס בחר לנטוש את עמו ואת יעדיו הלאומיים, והשליך עצמו לחיק הציונים כשהוא מחריש על פעולות "הכיבוש" ובכללם ההתנחלות, הייהוד, התקפות המתנחלים נגד מסגד אל-אקצה ומדיניות הענישה והמצור הקולקטיביים.

הודעת תנועת 'פתח' מדגישה, כי חה"כ עבאס אינו מייצג אלא את עצמו וגורלו יהיה בפח הזבל של ההיסטוריה, וכי הציבור הפלסטיני בשטחי 1948 (ישראל) ומחוצה לה יבוא חשבון עם "האיש המנודה הזה בדרכים דמוקרטיות".

ח"כ מנסור עבאס, יו"ר רע"ם, אמר אתמול בוועידת גלובס כי "מדינת ישראל נולדה כמדינה יהודית. זאת החלטתו של העם והשאלה היא לא מה הזהות של המדינה, היא נולדה ככה וככה תישאר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו