רגלנד הערב מול ברנדיזי
רגלנד הערב מול ברנדיזיצילום: FIBA.BASKETBALL

המסע האירופי של הפועל חולון כמעט וקיבל הערב (רביעי) דחיפה גדולה עם סיום שלב הבתים הראשון של מפעל ליגת האלופות של פיב"א, מפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה.

היה זה בזכות ניצחון חולון בבית על ברנדיזי האיטלקית בתוצאה 80:84, כאשר במקביל הובילה דרושפאקה הטורקית על קלוז' ביתרון גדול ומבטיח. לצערה של חולון, הטורקים איבדו את היתרון ובתום דרמה גדולה בשניות הסיום ספגו הפסד בתוצאה 103:101 שהביא את חולון לסיים את הבית במקום השני בלבד.

לא פחות מ-4 תרחישים יכולים היו לקרות לחולון עם סיום שלב הבתים הראשון של המפעל האירופי, כאשר בסופו של דבר זו לא הייתה תלויה רק בה ועם ההפסד הדרמטי של דרושפאקה לקלוז', סיימה חולון את הבית המוקדם במקום השני ותשחק בשלב הבא מול קבוצה טורקית אחרת, בשיקטאש בסדרת הטוב משלושה עם יתרון ביתיות לזכות חולוניה.

ההפסד של הטורקים מנע כאמור מחולון את העפלתה ישירות לשלב הטופ 16 של המפעל האירופי היוקרתי, היישר מהמקום הראשון בבית המוקדם, דבר שיכול היה להוות עבורם גם יתרון בשלב הבא.

במשימה שלה חולון עמדה ובגדול כאשר לעיניי הקהל הביתי פתחה את המשחק בסערה ולאחר 10 דקות ראשונות של משחק הובילו כבר בהפרש דו-ספרתי עם 16:30.

האורחים מאיטליה אמנם הצליחו לחזור ולצמק את ההפרש עד לכדי 2 נקודות, אבל חולון הצליחה בכל פעם לרוץ מחדש ועם מטח שלשות שמרו על היתרון לכל אורך הערב.

בדקות הסיום חולון נכנסה לפאניקה. הכל החל עם טעות קשה של כוחות השיטור והאבטחה במקום שריססו בטעות גז פלפל בסמוך לספסל חולון והביאו לפינוי של הקבוצה כולה והאוהדים שישבו מעל מהמקום. בהמשך, כוכב חולון כריס ג'ונסון חש ברע כתוצאה מהגז שהיה באוויר וירד מהפרקט לטיפול רפואי מיידי.

בלעדיו חולון כמעט ושמטה את היתרון הגדול אך לבסוף הצליחה לעמוד במשימה ולנצח עם 80:84, אך כאמור זה לא הספיק לה כדי לסיים במקום הראשון בבית.

ובכל זאת, למרות שהגיעו למשחק בתקופה לא טובה, עם חמישה הפסדים בשמונת המשחקים האחרונים ואחרי שהובסו בבית על ידי הפועל אילת בליגה, חולון מצליחה להתרכז במשימתה במפעל האירופי ועולה לשלב הבא. בימים כאלו, גם זה הישג.