מנסור עבאס
מנסור עבאס צילום: Flash90

חבר הכנסת לשעבר מטעם רע"מ, עבד אל-מאלכ דהאמשה, מבהיר כי דברי חה"כ מנסור עבאס בדבר הקמתה של מדינת ישראל כמדינה יהודית אינם מבטאים שינוי בעמדת התנועה האסלאמית ומפלגת רע"מ.

בראיון לערוץ "הלא" אמר דהאמשה: "ראש רשימת רע"מ (חבר הכנסת מנסור עבאס) תיאר את המצב הקיים מזה שבעים שנה ואין הדבר מבטא את רצונו של הד"ר מנסור (עבאס) ואת עמדת התנועה האסלאמית... אלא הוא תיאר את המציאות עימה אנו מתמודדים".

דהאמשה הוסיף בנימת לעג: "אומרים שד"ר מנסור (עבאס) הכיר ביהדותה של המדינה... בכן, מדינת ישראל לא הייתה לגיטימית או מוכרת, לא על ידי העולם, לא על ידי הפלסטינים, ולא על ידי האומה הערבית והאסלאמית אלא כאשר הגיעה ההכרה בה ע"י ד"ר מנסור (עבאס). מה אמר מנסור עבאס? שאת המדינה הזו הם (היהודים) הקימו עבורם והם רוצים שהיא תישאר".

עוד אמר דהאמשה: "שבעים שנה אתם (ערביי ישראל) אומרים 'איננו רוצים מדינה יהודית'... אז מה אתם רוצים? לשבת על כיסא הקהל ולצעוק. מנסור עבאס אומר שאני לא רק שווה (בזכויות) אלא יותר משווה, ונמנעתי מלהיות שר. מה עדיף? סיסמאות, קריאות וצעקות או שינוי בשטח והבאת תקציבים והכרה בכפרים לא מוכרים? מי נהג נכון יותר? הצעקות והסיסמאות של עמנו מזה שבעים שנה או השינוי האמיתי?"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו