אריה דרעי
אריה דרעי צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ש"ס אריה דרעי חתם על הסדר טיעון ויואשם בשתי עבירות מס - כך הודיע היום (חמישי) היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

דרעי התייחס להסדר הטיעון במסגרתו יודה בשתי עבירות מס, יורשע וישלם קנס כספי בסך 180 אלף ש"ח.

"אני מודה לבורא עולם על סיום של כמעט 7 שנות חקירה מייסרות שהיו עבור משפחתי ועבורי תקופה קשה מנשוא. החקירה החלה בקול רעש גדול, בחשדות חמורים מאד והסתיימה כפי שהגדיר אותה היועץ המשפטי לממשלה ד״ר אביחי מנדלבליט במילים: 'מהתיק הזה לא נולד אפילו עכברון'.

''בכל הקשור למחלוקות המס, החלטתי לקחת אחריות על טעויות שנעשו ללא כוונת זדון, על מנת לשים את הפרשה מאחורי ולחסוך ניהול משפט שלם בעניין. אני מודה לעורך דיני עו"ד נבות תל צור על עבודתו המסורה. אמשיך להתמקד בפעילותי הציבורית ולהנהיג את תנועת ש"ס במלוא הכוח ובאמונה", הוסיף דרעי.

בעקבות התפטרותו של אריה דרעי מהכנסת ישוב לרשימת ש"ס הרב יוסי טייב, יליד צרפת, שכבר כיהן בעבר כח"כ נורבגי.

פרקליטו של ח"כ אריה דרעי, עורך דין נבות תל-צור, בירך על הסדר הטיעון שנחתם, המביא לסיום חקירה ממושכת ועינוי דין חריף שנגרם לדרעי.

לדבריו, "הסדר הטיעון מגלם עבירות מס של אי דיווח, ללא כוונה פלילית, שהתרחשו במחדל וברשלנות, והמצויות ברף חומרה נמוך. דרעי לא מואשם בעבירה כלשהי של העלמת מיסים. הסדר הטיעון משקף נטילת אחריות ונכונות לשאת במחיר אישי וציבורי כבד על מנת לחסוך הליכי משפט סבוכים וממושכים, חרף העובדה שמדובר היה בשאלות מיסוי שבמקרים רבים אחרים התבררו ונידונו במישור האזרחי בלבד. עריכת הסדר הטיעון עונה באופן מלא על האינטרס הציבורי שבהפקת הלקחים הנדרשים, והגברת אמון הציבור בהליכי המשפט".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7