ג'ו ביידן
ג'ו ביידן צילום: דוברות הבית הלבן

מרמור וכעס בקרב עובדי הצוות הזוטר בבית הלבן. האתר "פוליטיקו" מדווח כי חלק גדול מעובדי הצוות הזוטר בבית הלבן זועמים על היחס המפלה כלפיהם, לטענתם, מצד הנשיא ביידן ועובדי הצוות הבכיר סביבו, ומתכננים פרישה המונית עם תחילת השנה האזרחית החדשה.

חלק מעובדים שהתראיינו בעילום שם ל"פוליטיקו" סיפרו על "מורל נמוך מאוד" בקרב עובדי הצוות הזוטר בבית הלבן, כאשר התלונות החדשות מגיעות על רקע התפטרותם של חלק מעובדי הצוות של סגנית הנשיא, קמלה האריס, שהתפטרו בשבועות האחרונים לאחר שהעלו טענות על "סביבת עבודה לא נעימה" לצד סגנית הנשיא.

חלק מעובדי הצוות הזוטר של ביידן סיפרו ל"פוליטיקו" כי נפגעו במיוחד מהעובדה כי לא הוזמנו לאירועי חג ההודיה וחג המולד, לא הוזמנו למסיבות ואירועים שהתקיימו בבית הלבן לאורך תקופות החגים השונים, ואנשי הצוות הבכיר של הנשיא מנעו מהם "אפילו לראות ולהנות מקישוטי חג המולד בבית הלבן", לדבריהם.

הם גם הביאו כדוגמא את חגיגות יום העצמאות האמריקאי בתאריך 4 ביולי, וסיפרו כי אנשי הצוות הזוטר של ביידן יכלו לקחת חלק במסיבת יום העצמאות בבית הלבן רק במידה והשתתפו בה כמתנדבים ללא שכר.

"זה צבוע ואירוני שלנשיא שהמותג שלו בנוי על אמפתיה ומשפחה, יש מדיניות צוות שמתנגדת למותג הזה. זה לא נראה טוב, וזה מסמל איך המקום הזה מתנהל. הצוות מתחלק בין המעגל הפנימי של ביידן, שעובד עם הנשיא כבר עשרות שנים, ואלו מבחוץ שחשים כי נשכחו", סיפר אחד מעובדי הצוות הזוטר של ביידן ל"פוליטיקו".

חלק מהעובדים טענו כי עם תחילת השנה החדשה, כאשר הנשיא יציין שנה בדיוק בתפקידו, מתוכננת פרישה המונית של עובדי הצוות הזוטר החשים מקופחים.

הטענות כלפי הנשיא ביידן וסגניתו קמלה האריס מצד צוות העובדים שלהם, מגיעות כאשר אחוזי התמיכה בנשיא וסגניתו נמצאים בשפל מאז נכנסו לתפקידם. בסקרים האחרונים זוכר ביידן לתמיכה של בין 40 עד 43 אחוזים בלבד, כאשר סגנית הנשיא האריס זכתה בסקרים מסוימים בתמיכה של 28 אחוזים בלבד.