נכד חדש במשפחת דימנטמן
נכד חדש במשפחת דימנטמן צילום: באדיבות המשפחה

משפחת דימנטמן שסיימה אתמול לשבת שבעה בעקבות הירצחו של יהודה הי"ד, חגגה הבוקר (שישי) את ברית המילה לנכד החדש שנולד לאפרים, אחיו הגדול של יהודה.

סעודת הברית נערכה בבית המשפחה במבשרת ציון.

הסנדק היה הסבא הרב מרדכי דימנטמן והמוהל היה צמח הירשפלד. הרך הנולד נקרא לביא יהודה.

למעלה מעשרת אלפים בני אדם הגיעו אתמול באוטובוסים לצפון השומרון וקיימו עצרת במלאת שבוע להירצחו בפיגוע הירי של תלמיד ישיבת חומש יהודה דימנטמן.

המשפחה השכולה נשאה דברים ודרשה מהממשלה שלא לפנות את הישיבה בחומש ולהסדירה. אלמנתו של יהודה, אתיה, הובילה את המוני הצועדים. "ככל שיש פה יותר אנשים ויותר גשם זה יותר מאתגר וקשה לנו, יהודה יותר שמח. ברור לי", אמרה האלמנה.

"אנחנו מזמינים את כל עם ישראל, את כל מי שלא הגיע או שהתחרט שלא הגיע, מוזמנים לצעוד איתנו בלב או להגיע לכאן מחר או מחרתיים", הוסיפה אתיה. "נחזור לכל המקומות, כמו שיהודה חלם, וכל עם ישראל חלם וחולם, גם אם הוא לא מרגיש את זה".

פינוי המשפחה בחומש

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר "העם מצביע ברגליים, העם רוצה את חומש בנויה, העם רוצה את ישיבת חומש מוסדרת, העם רוצה תשובה ציונית ונחושה לטרור, גם ביטחונית וגם אזרחית".

דגן הוסיף כי "עם ישראל כולו אחרי שבוע קשה מאוד ויחד עם המשפחה היקרה, משפחת דימנטמן, באנו לתת לעם הזה תקווה של התיישבות, של ציונות, של החזרת הכבוד הלאומי והביטחון הלאומי, ואנחנו אומרים לממשלה, הורידו את ידיכם מחומש".