אוהדי סכנין מתפרעים (ארכיון)
אוהדי סכנין מתפרעים (ארכיון) צילום: פלאש 90

גזענות ואפליה או איום בהתפרעות והסתה? אחרי שכבר נענשו על התנהגותם האלימה, אוהדי בני סכנין מליגת העל בכדורגל שוב איימו כי יפעלו בצורה אלימה.

הסיבה הפעם: איסור המשטרה להכניס ציוד עידוד למשחק הכדורגל באצטדיון בנתניה מול מכבי חיפה במסגרת המחזור ה-15 בליגת העל בכדורגל.

"המשטרה שוב לא מאשרת לנו להכניס אמצעי עידוד", נכתב בפוסט של ארגון האוהדים של סכנין, "אנו קוראים לכל האוהדים להיות איתנו ולא להיכנס לאצטדיון כל עוד הציוד לא נכנס. אם כך יהיה אז כולנו ביחד נשתולל ברחובות נתניה".

כזכור, המשחק מתקיים באצטדיון בנתניה בשל העובדה כי אצטדיונה הביתי של סכנין, אצטדיון דוחא, נאסר לשימוש על ידי משרד העבודה כאשר זו הפרה את רישיון העסק ובמשטרת ישראל אף חקרו את בכירי הקבוצה על הונאה וקבלת דבר במרמה כאשר לפי החשד אלו מכרו מעל 1,000 כרטיסים מעל למותר במשחק הכדורגל מול בית"ר ירושלים לפני כחודש.

היום, אוהדי סכנין, שכבר התנהגו בצורה אלימה העונה מספר פעמים כשגרמו לנזק וכמעט פגיעה בחיי אדם בתום משחקיהם מול מכבי נתניה, הפועל חיפה ובית"ר ירושלים, שוב הודיעו כי ינהגו באלימות, הפעם בשל איסור משטרת ישראל להכניס ציוד עידוד למשחק הבית שלהם בנתניה מול האלופה מכבי חיפה.

יש לציין כי הוראה זו של משטרת ישראל אינה מיוחדת כלפי אוהדי בני סכנין בלבד, כי אם כלפי כלל אוהדי קבוצות הכדורגל, כאשר לאחרונה התגלו מספר ניסיונות להכניס אמצעים פירוטכניים כדוגמת רימוני עשן ואבוקות לתחומי האצטדיון בעזרת אמצעי העידוד השונים.

איומם של אוהדי סכנין לא נפלו על אזניים ערלות, כאשר אוהדי אום אל-פאחם מהליגה השניה, הליגה הלאומית הצטרפו לאיומם של אוהדי סכנין והזמינו אוהדים ערבים רבים להצטרף למחאה האלימה.

"מתאחדים נגד הגזענות של המשטרה וההתאחדות. אחינו מסכנין מתמודדים מול גזענות ללא הצדקות. לא נשאיר אותם לבד מול הגזענות הזו, אנחנו מודיעים על תמיכתנו המלאה והיום נהיה בנתניה לתמוך בהם. בואו נהיה מאוחדים לנוכח ההתקפה הגזענית", נכתב בהודעת אוהדי אום-אל פאחם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו