גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: UN

שגריר ישראל באו״ם גלעד ארדן פנה למזכ״ל האו״ם לאחר שממשלת לבנון פרסמה מכרז המזמין חברות בינלאומיות להתמודד על קידוח בשטח הימי הריבוני של ישראל.

מכתב זה מצטרף לשורת פניות שהעביר השגריר ארדן למזכ״ל בנושא בחודשים האחרונים לאחר שממשלת לבנון ניסתה פעם אחר פעם לבצע צעדים חד צדדיים בשטחים הימיים המדוברים, זאת בעוד מתקיים משא ומתן בחסות ארה״ב להסדרת הגבול הימי.

"ממשלת ישראל מביעה את התנגדותה הרשמית לכל פעילות לבנונית שאינה בהסכמתנו. ישראל מתנגדת לכל פעילות כלכלית בלתי מורשית של לבנון באזור הימי המדובר, לרבות, בין היתר, מתן זכויות על ידי לבנון לצד שלישי כלשהו, קידוח, או חיפוש משאבי טבע באזורים ימיים שבהם ישראל תובעת זכויות ריבוניות או סמכות שיפוט", כתב ארדן והוסיף, "ישראל קוראת לממשלת לבנון למשוך מכרז זה לאלתר ולהימנע מכל צעד שיקדם כל פעילות שאינה מוסכמת באזורים ימיים בריבונות ישראלית".

"ישראל חוזרת על קריאתה לכל הצדדים השלישיים הרלוונטיים לכבד את עמדתה של ישראל ולהימנע מהשתתפות או קידום של כל פעולה העלולה לסכן את זכויותיה של ישראל, וכן להימנע מכל מעורבות אחרת בפעילות כלכלית שאינה בהסכמה באזורים ימיים ישראלים. כל פעילות כזו מעמידה את המשתתפים בה בפני אחריות משמעותית", לשון מכתבו של השגריר הישראלי למזכ"ל האו"ם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו