חנוכת הסיבים בגולן
חנוכת הסיבים בגולןצילום: מיכאל גלעדי

לפני ישיבת הממשלה ברמת הגולן, ראש הממשלה נפתלי בנט ושרי הממשלה הגיעו לחניכת סיבים אופטיים של אינטרנט מהיר בקצרין בהובלת שר התקשורת יועז הנדל.

באירוע נכחו שר המשפטים גדעון סער, שרת הפנים איילת שקד, שר הדתות מתן כהנא, סגן השר חמד עמאר, ח"כ צביקה האוזר וראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב.

ראש הממשלה, נפתלי בנט אמר, "זהו יום חג לקצרין. החיבור של קצרין לאינטרנט מהיר איננו מותרות אלא הבסיס. נערה שרוצה ללמוד פה לבגרות, בן אדם שרוצה להקים כאן סטארט-אפ - כל התשתיות היום, ובחיים בכלל, מושתתות על אינטרנט מהיר. אי אפשר שבגולן ישארו מאחור ויהיה הפער הזה שפוגע בתפוקה וביכולת לפעול. זה צעד חשוב מאוד".

"הרפורמה הזו שמוביל השר הנדל מאפיינת את הממשלה שלנו. זו ממשלה שמחברת, תרתי משמע, ממשלה שפועלת מהר, ממשלה שמבצעת בפעולות, ממשלה ציונית שעושה ציונות - לא בדיבורים אלא במעשים", הוסיף בנט.

שר התקשורת יועז הנדל אמר, "אלו מכם שהיו חברים בממשלה הקודמת מבינים כמה התמונה הזו כאן של כולנו יחד היתה בלתי נתפסת. אנחנו עושים ציונות במעשים ולא בדיבורים - קו הסיב הוא קו הגבול. הפריפריה, יישובי הגבול ורמת הגולן נמצאים בראש סדר העדיפויות הלאומיות. אתם מבינים את חשיבות המהלך של פריסת סיבים באזורים האלו. הנוכחים כאן הם מבשרי הציונות החדשה. ציונות של סיבים. ציונות של מעשים".

דימי אפרצב, ראש המועצה המקומית קצרין סיכם, "יום מרגש, יום שמוביל אותנו קדימה אל עבר היותנו עיר הגולן, עיר העתיד. יום חג שנפתח עם פריסת הסיבים האופטיים בנוכחות רוה״מ ושרי ממשלת ישראל הוא יום בשורות. מכאן ממשיכים לחגיגה השנייה, החלטת הממשלה קצרין גולן עם בשורות מרגשות לא פחות. היום אני מרגיש בטוח לגבי עתיד הגולן".