יום טוב כלפון
יום טוב כלפוןצילום: דוברות הכנסת - דני שם טוב

ח"כ יום טוב כלפון (ימינה) הגיש היום (ראשון) שאילתה דחופה לשר הביטחון בני גנץ (כחול לבן) בנושא הריסת בית המחבל שרצח באכזריות את אלי קיי הי"ד.

"מעל חודש לאחר הרצח של אליהו קיי הי"ד בפיגוע אכזרי ועדיין לא נהרס בית המחבל", כתב ח"כ כלפון. "רצוני לשאול: האם משרד הביטחון מתכנן להרוס את בית המחבל? במידה ולא, מה הסיבה לכך?"

במידה ותאושר השאילתה שהגיש ח"כ כלפון, הוא ישאל אותה בנוסח הזה במליאת הכנסת את שר הביטחון גנץ, וזה האחרון יצטרך להשיב לו בעל פה ובשידור חי.

כפי שפורסם, כחמישה שבועות חלפו מאז נרצח באכזריות אליהו (אלי) דוד קיי הי"ד בפיגוע הדמים בעיר העתיקה בירושלים, טרם הוציא אלוף הפיקוד צו הריסה לבית המחבל שרצח אותו.

בנתיים, בצה"ל מבהירים כי הנושא אינו נמצא בתחום אחריותם ומטילים את האחריות על המשרד הביטחון, שבתגובה משליך את האחריות להריסת בית המחבל על צה"ל.

במכתב שנשלח מלשכת הרמטכ"ל לשמואל אימרגרין, אביו של אהרן אימרגרין שנפצע קשה בפיגוע בו נהרג אלי קיי, נאמר לו כי "הנושא (הריסת בית המחבל, י"ג) אינו חונה בתחום האחריות של צה"ל".

מכתב המענה מלשכת הרמטכ"ל נשלח לאימרגרין לאחר שזה האחרון שיגר מכתב מכתב לראש הממשלה נפתלי בנט, לשר הביטחון בני גנץ, ללשכת הרמטכ"ל ולגורמי ביטחון נוספים, ודרש כי יחתם צו הריסה לבית המחבל.

"לפני קרוב לחודש פניתי אליכם בדרישה להרוס את בית המחבל שרצח את אליהו קיי ופצע את אהרן אימרגרין", הוא כתב באמצעות עורך דינו מיכאל ליטווק. "לצערי עד כה לא קיבלתי מענה".

כאמור, לשכת הרמטכ"ל השיבה לו כי הנושא אינו מצוי תחת אחריות צה"ל והפנתה אותו למשרד הביטחון. "לאחר בדיקה בנושא, נמצא כי הנושא אינו חונה בתחום האחריות של צה"ל, לכן אמליץ כי תפנה בנושא למשרד הביטחון", נאמר.

עם זאת, במשרד הביטחון משליכים את האחריות על הריסת בית המחבל על צה"ל. פניית ערוץ 7 למשרד הביטחון קיבלה פעמיים, פעם אחר פעם, את אותה התשובה: "תפנו לדובר צה"ל".