התיעוד מהמפגש באינסטגרם של איילת שקד
התיעוד מהמפגש באינסטגרם של איילת שקד צילום מסך

שרי הממשלה וראש הממשלה עלו היום (ראשון) לרמת הגולן וקיימו שם ישיבת ממשלה מיוחדת, במהלכה הודיעו על הכפלת ההתיישבות ברמת הגולן ואישרו תוכנית בהיקף של כמיליארד שקל לפיתוח האזור.

בין ההחלטות שהתקבלו: הקמת שני ישובים חדשים באזור והקמת שכונות חדשות בקצרין.

לאחר ישיבת הממשלה נסעו ראש הממשלה נפתלי בנט ושרי "ימינה", מתן כהנא ואיילת שקד, למפגש עם פעילי המפלגה בקצרין.

תיעוד מהמפגש פורסם בחשבון האינסטגרם של השרה שקד, ובו נראים שבעה פעילים שהוזמנו לשמוע את בנט והשרים שמייצגים את מצביעי "ימינה".

ממפלגת ימינה נמסר לערוץ 7: ''מדובר בשקר מוחלט, זו הייתה שיחת פעילים שהוזמנו אליה 7 פעילים מראש שגרים באיזור בגלל מגבלות הקורונה. כל מי שהוזמן נכח''.

שרון רואס, סגנית ראש עיריית קצרין אמרה בתגובה: ״היום בבוקר קיימנו טקס הנחת סיבים אופטיים בקצרין בנוכחות רה"מ ושרים נוספים. לפני הטקס נפגשנו כמה בעלי תפקידים באופן מצומצם שנקבע מראש וזאת בשל קוצר הזמן והעליה בתחלואה. בכל אופן לא היה כל תכנון וכן לא התקיים מפגש פעילים במהלך היום״.

בישיבת הממשלה אמר בנט כי "שילוב של נסיבות הביאו אותנו להפנות מיליארד שקלים לחיזוק ההתיישבות ברמת הגולן. מובן מאליו שרמת הגולן היא ישראלית, זה מעל לכל ויכוח. העובדה שממשל טראמפ הכיר בכך, וממשל ביידן הבהיר שאין שינוי במדיניות זו, יש חשיבות".

"אחרי שנים של מלחמת אזרחים בסוריה, כל העולם מבין שעדיף רמת הגולן שקטה ירוקה ופורחת. העובדים מהבית כבר מבינים שרמת הגולן יכולה להיות אופציה נהדרת למי שמעדיף אוויר נקי מרחב ואיכות חיים", הוסיף.