יהודה ולד
יהודה ולד צילום: נתן וייל

לא סתם בחר נפתלי בנט להתרגש ולבשר בצלצולים על קונצנזוס ברמת הגולן בעוד הדיו לא יבשה מההוראה שלו לפנות את הבתים היהודים בחומש. בנט יודע שרמת הגולן זה המאבק של אתמול.

המשימה ההתיישבותית הזו חשובה מאוד ואחרי שנים של מאבקי 'העם עם הגולן' יש כבר קונצנזוס רחב שחלקת האדמה של מדינת ישראל ברמת הגולן צריכה להתרחב ולהכות שורשים עמוק יותר, שיש להזרים כספים ולהשקיע בתשתיות כדי לחזק את ההתיישבות במקום.

אבל הבחירה של בנט לחזור לקונצנזוס ברמת הגולן מעידה על החולשה הגדולה של הממשלה הזו שבמקום להוביל את מדינת ישראל קדימה ולעלות קומה בהתיישבות ביהודה ושומרון, בנגב ובגליל בנט בוחר ללכת אל המוכר והקל ולהפקיר את כל השאר.

כי בעוד הוא מקים ישובים ליד הכנרת- איילת שקד מוכרת את הנגב והגליל בחוק החשמל לתנועה האיסלאמית ומכשירה עשרות אלפי מבנים ערבים בלתי חוקיים, משרד הרווחה מעלים עין מעברייני בניה בדואים בנגב וישובים ערבים מקבלים סיוע תקציבי אדיר באדמות הנגב והגליל.

במקביל גם מרב מיכאלי עוצרת את סלילת הכבישים בגוש עציון, ממשלת ישראל מקבלת החלטה לבטל העברת מיליונים לאוניברסיטת אריאל, וכמובן בנט ועמר בר-לב ממשיכים בעקירת הישובים היהודים בחומש, מעוז ציון, אביתר, רמת מגרון ועוד.

אף ציוני שפוי לא חושב שצריך לפנות היום את תל אביב למרות שכבשנו וגרשנו את ערביי שיח מוניס, גם לא את חיפה ורמת הגולן, גם יאיר לפיד ותמר זנדברג מסכימים על זה.

זה שבנט יישר איתם קו רק מעיד עד כמה הוא צריך להוריד את רף ערכיו והאידיאולוגיה שלו עבור כסא ראש הממשלה.

אבל שיהיה ברור- החיבוק למרצ מכשיר דה פקטו את הקמת המדינה הפלסטינית. אזלת היד ביחס להשתלטות הפלסטינית על שטחי סי, כשהמנהל האזרחי שבהובלת בני גנץ עסוק לאכוף שם רק בניה יהודית, הקפאת הבניה בהתיישבות ואי הסדרת ההתיישבות הצעירה רק משחקים לידי מי שפועל פה להקמת מדינת טרור וחלוקת הארץ.

במקום לקבוע עובדות בשטח ולהבין שהמאבק של עם ישראל היום הוא ביכולת לעצור את התקווה הערבית להקים פה מדינת אויב- בנט נותן להם רוח גבית.

הבחירה של בנט להתנתק מהצועדים לחומש ומיהודי הנגב והגליל, ולצעוד יד ביד עם תמר זנדברג ומרב מיכאלי לרמת הגולן מעידה בעיקר על ההתנתקות שלו מהמחנה הלאומי, התנתקות מחזון ארץ ישראל השלימה ומהרצון לעצור פה את הקמת המדינה הפלסטינית.

בצעדים נחושים ובטוחים משריין בנט מקום של כבוד בדפי ההיסטוריה לצידו של אריק שרון.

--

יהודה ולד הוא מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית