גבי גאולי
גבי גאולי צילום: באדיבות המצולם

תגובה שלילית במיוחד לבר התל אביבי "נייט שיפט" שהפך בשנים האחרונות לכשר, הצליחה לגרור בעקבותיה גל אהדה כלפי המקום מצד חובבי המסורת וחופש העיסוק.

הבוקר (ראשון) פרסמה ריקי כהן, מפעילת עמוד הפייסבוק של הבר, על התסכול שלה בעקבות תגובה קשה שהושארה בדף הפייסבוק של הבר, אך לאפקט שזה יצר היא לא ציפתה.

"לא הלך טוב, אז עשיתם תרגיל מסריח והפכתם להיות כשרים אחרי שנים שבר היה פתוח בשבת", כתב אחד המגיבים בדף הפייסבוק של "נייט שיפט".

"כלומר, אתם משתמשים בכשרות ככלי פרסומי כדי למשוך ציבור מקפיד על כשרות", הוא הוסיף. "זכותכם המלאה, אבל אני אישית מחרים את המקום. גם כי בעייני זו סתם תפיסת מקום חיוני באיזור בילוי (כשמקום סגור בזמן הכי מבוקש). וגם כי מוכנים לנסות לשנות את האופי החילוני של השכונה רק כדי להרוויח קצת יותר כסף".

"אז אני עוזרת לחבר ומשווקת לו ברשתות החברתיות את הבר", כתבה כהן לאחר מכן בחשבון הטוויטר שלה. "הבר הפך להיות כשר בשנתיים האחרונות מכיוון שהבעלים של המקום התחזק בשנים האחרונות ולמרות כל החששות לסגור בר בשישי הוא החליט לסגור למרות הסיכון להפסיד כסף".

נייט שיפט
נייט שיפט צילום: באדיבות המצלמת

"כמובן שאני משווקת את המקום כבר כשר, והתגובות שאני מקבלת מאוד עצובות", ציינה ברגע של תסכול. "שאנחנו מנסים לשנות את האופי של השכונה, שאנחנו צבועים, שאנחנו נעשה הכל כדי לעשות כסף, ואני תוהה לעצמי איפה הפלורליזם התל אביבי? מה הבעיה עם הקהל הדתי, לא מגיע להם לצאת, האם בר אחד כשר כל כך מבהיל אנשים? ולי אין קשר בכלל לדת. אפילו מזוזה אין לי בבית. אבל אני לא מצליחה להבין את השינאה".

בתוך כך, גבי גאולי, הבעלים של בר ה"נייט שיפט" בפלורנטין, סיפר לערוץ 7 על עשרות תגובות התמיכה שקיבל אל מול תגובות השנאה שנזרקו לעברו מפעם לפעם מאז הפך לכשר. הוא סיפר גם על הצמיחה הגדולה בהכנסות שקרתה דווקא מאז שהחליט לסגור את המקום בשבת.

"המקום קיים 13 שנה. הקמתי אותו עם עוד שותף", סיפר גאולי לערוץ 7. "היינו פתוחים מההתחלה שבעה ימים בשבוע. השותף שלי היום, תמיר שלוש, הוא בעל הנכס. הוא לא דתי אבל תמיד דחף לכשרות. אז לא הייתי במקום הזה והוא תמיד הציע לנו - אם תסגרו בשבת אני אעשה לכם הנחה וכדומה, אבל זה לא דיבר אליי".

לדבריו, "אני בשש שנים האחרונות התחזקתי. התחלתי עם תפילין ואחר כך קצת שיעורים וכל מיני דברים. בשלב מסויים הפסקתי לעבוד בשבת, אבל עדיין פחדתי לסגור בשבת. שבת הייתה 30% מהמחזור, זה מאוד הפחיד אותי. כמה שרציתי, והרב שלי ניסה להסביר לי, והלכנו לרב חיים קנייבסקי בזמנו והוא נתן לי ברכה. אני זוכר שהייתי מציב לעצמי תנאים שאם אני מגיע למחזור כזה וכזה אני סוגר בשבת, וכל פעם שהייתי מגיע לזה לא עמדתי בזה והמשכתי לעבוד. דווקא בקורונה הבחור שהוא בעל הנכס נכנס איתי שותף והחלטנו לקפוץ למים עד הסוף ולסגור בשבת".

וראה איזה פלא. למרות שבהחלטתו לסגור את המקום בשבת הוא וויתר על 30% מהכנסותיו, דווקא לאחר סגירת המקום וקבל הכשרות הוא חווה צמיחה בהכנסות. "מבחינת העבודה אני באמת יכול להגיד שאתה רואה ניסים", סיפר. "אני לא יודע איך להסביר את זה אפילו. המחזור עלה. ימי שישי היה 30% מהמחזור שלי והיום בלי שישי המחזור יותר גדול. אני לא יודע איך להסביר את זה. ואל תגיד עכשיו כל הלקוחות פה דתיים. ממש לא. אבל עדיין, העבודה גדלה".

תמיר שלוש
תמיר שלוש צילום: באדיבות המצולם

לצד הצמיחה בהכנסות, ההחלטה להפוך למקום כשר לוותה גם במעט תגובות שליליות. גאולי הדגיש כי התגובות השליליות הן מעטות במיוחד, אך הן קיימות. "מידי פעם יכול לעבור מישהו ברחוב והמארחת אומרת לו 'אנחנו כשרים', אז הוא יכול ללעוג 'אני לא אוכל כשר', אבל בחצי חיוך. מידי פעם אם אנחנו מעלים פוסט אז מישהו מגיב 'פעם הייתי יושב אצליכם ועכשיו אני לא אשב'".

אך התגובה שהושארה בעמוד הפייסבוק של המקום היום הייתה קשה יותר. "זה מאוד צרם לנו", אמר. "אין לי בעיה שלא תשב אצלי, אבל למה לקרוא להחרים? אנחנו לא מכריחים לקוחות לעשות נטילת ידיים. רוב האוכלוסייה הכי מפרגנת. גם קהל חילוני ובעלי עסקים אומרים לי הלוואי ואנחנו נוכל לסגור בשישי. אנשים רוצים להיות עם המשפחה. ועדיין, בסוף זה מאוד צרם".

כשראה הקהל חובב המסורת את התגובה נגד החלטת הבעלים לסגור את המקום בשבת, הוא ביקש לחזק את גאולי ומאז הטלפון שלו לא מפסיק לצלצל. "רק בשעה האחרונה קיבלתי קרוב לחמישים הודעות וואטסאפ מאנשים פרטיים שכתבו לי 'חזק ואמץ' ו'כל הכבוד'. אמרו לי שאני עושה קידוש ה'", סיפר.

"רוב הקהל באמת מפרגן. יש אנשים שלא", סיכם. "שמתי לב שאנשים שהם נגד זה אנשים שבאו לתל אביב אבל הבית הקודם שלהם כן היה מסורתי, כאילו הם הגיעו לתל אביב לבעוט בכל המוסכמות שהם גדול עליהם".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7