אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן צילום: דוברות

שר האוצר אביגדור ליברמן, יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, התייחס היום (ב') בפתח ישיבת הסיעה למאמצים לבלימת הקורונה ולטענות של החקלאים נגד החלטתו לבטל מכסים על ייבוא פירות וירקות.

״אנחנו רואים את מצב התחלואה ולכן אני חוזר ואומר, אסור לזלזל באומיקרון ולהקל ראש אלא חייבים להתייחס לגל הנוכחי בשיא הרצינות", אמר ליברמן על המדיניות של הממשלה.

"יחד עם זאת הכל תלוי בהתנהגות והאחריות של אזרחי ישראל. נכון להיום יש פחות מ-90 חולים קשים ופחות מ-40 מונשמים מונשמים, המספרים האלה מאפשרים לנו לשמור על משק פתוח".

ליברמן קרא לישראלים להתחסן ולעטות מסיכה, ''אני מקווה שאנחנו כמדינה נדע לשמור על הכלכלה, אפשר להסתפק בתו סגול אבל זה מחייב התנהלות אחראית של האזרחים. מי שעוד לא עשה את החיסון חייב ללכת ולהתחסן והדבר הפשוט ביותר הוא לעטות מסכות. השילוב בין המסכות והחיסונים מאפשר לנו להמשיך לחיות לצד הקורונה ולשמור על כלכלה פתוחה.

"נכון לסוף שנת 21 נפתחו יותר עסקים חדשים מאשר נסגרו וזה עוד סימן לכלכלה שנמצאת בצמיחה", אמר ליברמן.

בנושא החקלאות אמר שר האוצר: ''הבעיה המרכזית שלנו היא הירידה הדרמטית בצריכת הפירות והירקות. אנחנו לא יכולים להרשות ירידה בצריכה של 20 אחוז בממוצע. לכן אנחנו רוצים להגיע למצב שגם אנשים בשכבות החלשות יוכלו לאכול יותר פירות וירקות ופחות אוכל לא בריא.

''לגבי החקלאים, אין ספק שהם מלח הארץ. אנחנו חושבים גם על החקלאות וגם על החקלאים. במצב של היום כפי שבא לידי ביטוי בתקציב, אנחנו נתמוך תמיכה ישירה בכל החקלאים שעלולים להיפגע מהורדת המכס ומצד שני נשקיע הרבה בטכנולוגיות ובשדרוג התשתיות החקלאיות, במחקר ופיתוח בתחום החקלאי. אפשר גם לשפר את מצב החקלאים והחקלאות וגם להוזיל את מחירי הפירות והירקות״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו