ירושלים
ירושלים צילום: ISTOCK

ועדת הכספים של עיריית ירושלים אישרה את התקציב לשנת 2022.

תקציב עיריית ירושלים לשנת 2022 עומד על 12.6 מיליארד שקלים, לעומת כ-12.3 מיליארד שקלים בשנת 2021 וכ-11.2 מיליארד שקלים בשנת 2020.

תקציב העירייה כבכל שנה מורכב מתקציב שוטף ותוספות. התקציב השוטף לשנת 2022 עומד על סך 7.64 מיליארד שקלים (גידול של כ-330 מיליון שקלים לעומת השנה שעברה) בעוד התקציב הבלתי רגיל (תוספתי) יעמוד על סך של כ-5 מיליארד שקלים, בדומה לשנת 2021.

בעירייה מציינים כי משנת 2020 גדל התקציב השוטף העירוני בכמיליארד שקלים.

עיקרי התקציב: 61 מיליון שקל עבור המשך סלילת שבילי אופניים בעיר, 30 מיליון שקל עבור הפיכת תאורת העיר לתאורה ירוקה (לד), שילוב בעלי מוגבלויות בחברה, תקציב הרווחה גדל ב- 63 מיליון שקל, תקציב התרבות יעמוד על סך 400 מיליון שקל.

תינתן תוספת תקציב ייחודי עבור המאבק באלימות נגד נשים, תקציב החינוך גדל ב-120 מיליון ש''ח ויעמוד על 3.19 מילארד שקל, 180 מיליון שקל עבור שדרוגי רחובות, 50 מיליון שקל לשדרוגי גנים, תוספת של 3 מיליון שקל למוסדות התרבות בעיר, חצי מיליון שקל לסיוע לעסקים שעל ציר הרכבת הקלה.

כמו כן נוספו 65 מיליון ש''ח לתקציב הניקיון, מיליון שקל עבור אומנות במרחב הציבורי, סעיף תקציבי חדש עבור פעילויות בחודש הרמאדן, חצי מיליון שקל עבור פעילויות במרכז נוער ערבי (שועפט), 2.5 מיליון ש''ח עבור הצבת שירותים ציבוריים במרחב הציבורי.

ראש העיר ירושלים משה ליאון: "הגידול בתקציב העיר ירושלים לשנת 2022 יאפשר לנו להמשיך להצעיד את העיר קדימה. נמשיך להעצים את מערכת החינוך העירונית, נמשיך לפתח תשתיות, לשפר את נראות המרחב הציבורי, נשדרג מוסדות תרבות ופנאי, נחזק את פעילויות הרווחה והתוכניות השונות לטובת אזרחי העיר הוותיקים, נשקיע בספורט – בהקמת ושדרוג מתקנים ונקיים עוד ועוד פעילויות פנאי לטובת תושבי העיר והבאים בשעריה.

''אנחנו כאן בשבילכם כדי להפוך את החזון למציאות, הלכה למעשה. אני רוצה להודות לצוותי משרד האוצר על הליווי, המקצועיות וההבנה של חשיבות התקציב עבור תושבי העיר ופיתוחה", הוסיף ליאון.

מנכ"ל העירייה איציק לארי: ''התקציב שאושר מאפשר לנו לממש את תוכניות העבודה שמטרתן היא אחת - בניין ירושלים והענקת איכות חיים ושרות מצוין לתושבים ולמבקרים. אני וכל אנשי העירייה, כל אחד בתחומו, נעשה הכל כדי לבצע את העבודה באופן מושלם, כדי לעמוד במשימה. אני מבקש להודות לכל עובדי העירייה והתאגידים העירוניים על עבודה מסורה, יסודית, שנעשית באהבה גדולה''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו