בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

מר בנט, יש משהו שכולם סביבך כבר מבינים, ורק אתה כנראה לא מצליח להבין.

כולם מבינים: התקשורת, השמאל הקיצוני אליו חברת, התנועה האיסלאמית שאתה וחבריך עמלים למתג כחובבי ציון, וגם אנחנו באופוזיציה מבינים.

כולנו מבינים מהו הדיל ביסוד ממשלת השמאל עבאס שהקמת, ורק אתה לא קולט. אז אני אסביר לך: זה הדיל דה פקטו שעליו חתמת.

אתה, בנט, מקבל עבור הפרת כל ההבטחות לבוחריך והעריקה ממחנה הימין עם שישה מנדטים תואר ראש ממשלה. אתה מקבל גם סידורי עבודה לחברי הכנסת של ימינה שהלכו אחריך על עיוור, ובנוסף מלא חפניים נורבגים שיאפשרו לך לדאוג לנאמנות העסקנים שמקיפים אותך עד לעשיריה השניה.

זה מה שאתה מקבל. ומה השמאל מקבל? השמאל מקבל את הנהגת המדינה דה פקטו. תיקי החוץ, הביטחון, ביטחון הפנים החינוך והבריאות בידי השמאל. ולא בכדי. כך הם מחזיקים את ההגה ומכוונים את פעולות הממשלה.

ובהיעדר סמכות והערכה אליך כראש הממשלה, מקסימום יו"ר דירקטוריון הממשלה, אולי אפילו זה לא – לוביסט. אנחנו מקבלים מדיניות שמאל רופסת ומסוכנת שמיושמת באופן מלא בכל ענייני המדינה, מביטחון וחוץ ועד חינוך וניהול או יותר נכון חוסר ניהול המגיפה.

זה הדיל הגאוני שאליו הובלת: אתה רצית כיסא של ראש ממשלה וקיבלת, עכשיו תורם של השותפים שלך לתבוע את חלקם.

באמת חשבת שעם שישה מנדטים מישהו מהשותפים שלך יספור אותך או יעריך אותך או יסור למרותך אף אחד בממשלה שלך לא סופר אותך ואין לך שום יכולת למשול ולנהל - לא את המגפה לא את בטחון המדינה, לא את הכלכלה, ולא אף נושא אחר.

הממשלה שהקמת מתנהלת בהפקרות מוחלטת מעל הראש שלך. יש בה מכחישי קורונה ומתנגדי חיסונים שמחבלים במאמץ הלאומי לבלימת התפשטות המגפה ואין לך יכולת לעשות מול זה שום דבר

אתה הכרזת שאתה יודע לנצח את המגפה בשישה שבועות אם רק יתנו לך, הבאת אותנו ל-1800 הרוגים בגל הקודם.

אתה זה שזעקת נגד הפקרת נתב"ג לים של ווריאנטים, הפקרת את נתב"ג לכניסת האומיקרון, כי מנהלי הממשלה האמיתיים לא הרשו לך לפעול בזמן.

אתה שזעקת מעל דוכן הכנסת את זעקת הנפגעים כלכלית, ובנית על הגב שלהם קמפיין בחירות שלם, זורק היום את נפגעי הקורונה לכלבים בלי שום פיצוי ושיפוי. פשוט כי ליברמן לא מרשה לך לתת להם פיצוי.

מר בנט, ממשלת הטרלול שהקמת, הדיל הגאוני שרקחת, לא טובים למדינת ישראל, רעים מאד לעם ישראל. אבל את זה אתה יודע וזה לא גורם לך לחשב מסלול מחדש, למרבה הצער מי שמכיר אותך מקרוב לא מופתע מכך.

אז בוא נדבר על מה שבאמת חשוב לך: בוא נדבר עליך, על נפתלי בנט. נפתלי. זה לא נראה טוב, זה לא מוציא אותך טוב, אתה הופך לקוריוז ולבדיחה מהלכת בעיני כל יושבי המשכן הזה, אופוזיציה וקואליציה כאחד.

אין אחד בתקשורת או בציבור שבאמת מתייחס אליך כאל ראש ממשלה. צוחקים עליך מאחורי הגב. בשבילך נפתלי, לא מאוחר עדיין, תניח את המפתחות ולך לעשות לביתך. בשבילך, לך.