וראיינט האומיקרון
וראיינט האומיקרון צילום: איסטוק

אחרי שכבר חזרו לשגרה ועם תפוסה מלאה של אוהדים תחת הקפדה על מסיכות ובדיקות, התפשטות זן האומיקרון מחזירה את הספורט באירופה ובעולם כמו גם את שגרת החיים לחוסר ודאות וסכנת השבתה מלאה.

התפשטות הזן החדש שובר שיאים בעולם ומאיים על פגיעה של ממש בעולם הספורט.

נכון להיום מי שסובלות מזה הכי הרבה אלו קבוצות ליגת העל וראשי הליגה האנגלית, 'הפרמייר-ליג', כאשר על פי הדיווח, בסבב הבדיקות האחרון של כל שחקני ואנשי הצוות בקבוצות הליגה נמצאו לא פחות מ-103 אנשי צוות ושחקנים חיוביים, במה שמהווה שיא שלילי חדש בחשיפה לזן החדש ומחייב מאות אנשים להיכנס לבידוד.

בינתיים בליגה האנגלית החליטו שלא להשבית את הפעילות אך בהודעה מטעמם נכתב כי "בטיחות ובריאות נמצאות בראש סדר העדיפויות שלנו, ונשתמש בכל האמצעים בתגובה לזן האומיקרון", כאשר עד כה דחו באנגליה 15 משחקים במהלך השבועיים האחרונים בשל ההתפשטות של הזן החדש.

אבל אנגליה לא לבד. גם בספרד עלו מספר הנדבקים כאשר שם עומדים כבר על 32 כאלה, 10 מהם ביממה האחרונה, וזה אחרי פגרה קצרה בה לא נעשו בדיקות רבות.

בצרפת הוחלט להגביל חזרה את כמות הקהל באצטדיונים ל-5,000 בלבד החל מה-7 בינואר, בשל הימצאותם של מעל 100 אלף אזרחים חולים ובליגת העל הצרפתית נדבקו בסך הכל 18 שחקנים ואנשי צוות.

הזן לא פסח גם על ענף הכדורסל כאשר ביורוליג כ-40 שחקנים נמצאו חיוביים לנגיף, ומשחקים רבים נמצאים בסכנת ביטול כשריאל מדריד, מילאנו, ווילרבאן, אולימפיאקוס, פנאתינייקוס וברצלונה דיווחו על הידבקותם של שחקניהם. מכבי ת"א כבר חוותה התפרצות בשלב ההכנה לעונה וכרגע היא מחוסנת ומוגנת וכנראה שתשחק כרגיל.

מי שלא תשחק את משחקה האירופי המתוכנן, במועדו המקורי, היא מוליכת טבלת ליגת העל בכדורסל הישראלית, הפועל ירושלים.

בתחילה היו אמורים האדומים מהבירה לקיים את המשחק המכריע מול מנרסה הספרדית שינעל את הסיבוב המוקדם במפעל ליגת האלופות של פיב"א ביום רביעי שעבר, אך התפרצות של הזן החדש אצל המארחת הספרדית דחה את המשחק החשוב בשבוע ובשל העובדה כי מצבם של 13 המאומתים במנרסה לא משתנה, הוחלט לבטל את המשחק בשנית ולדחות אותו בשבוע נוסף.

כתוצאה מכך, תיווצר דחייה גם בסדרה הצפויה לירושלים, כשזו הבטיחה כי תעפיל לשלב הבא, אך זהות היריבה ויתרון הבייתיות יוכרע אחרי המשחק מול הספרדים.

גם בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA ספגו את הזן החדש קשה כאשר אחרי שבשבועות הראשונים של העונה 16 שחקנים בלבד חוו את הזן החדש על גופם, בחודש דצמבר חלה עליה משמעותית וכעת ישנם 125 שחקנים שנמצאים בפרוטוקול הקורונה ובבידוד. גם שם כרגע הליגה לא תיפסק.

מי שפעלה בדומה לישראל ואולי ניצלה בשל כך, היא איטליה שכבר ביצעה חיסון של מנת הבוסטר ובזכות חיסונם של 98% משחקני הקבוצות בליגת העל האיטלקית, המצב בשליטה ולא נורא. האם הקורונה תנצח שוב את הספורט בעולם?

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו