אברהם סנדק
אברהם סנדק צילום: ערוץ 7

משפחת סנדק מגיבה הבוקר (שלישי) לפרסום ב'ידיעות אחרונות' לפיו משרד המשפטים החל בבדיקה מחודשת של תיק חקירת נסיבות ההרג של אהוביה סנדק ז"ל.

משפחת סנדק מקווה שהדבר מצביע על שינוי בהתנהלות מערכות האכיפה, ועם זאת דורשת הקמת ועדת חקירה חיצונית.

"רוצים אנו להאמין שהבחינה המחודשת תביא איתה מפנה של יושרה ואמינות, כי עד כה מה שראינו היה נראה בדיוק הפוך", נמסר. "ראינו את קרן בר מנחם, ראש מח"ש, משחררת את השוטרים מחקירה. ראינו שוטרים שאיחרו בהגשת דו"חות הפעולה, דבר המצביע על תאום גרסאות. ראינו זירה שנסגרה בניסיון להסתיר ראיות וכו'".

לדברי משפחת סנדק, "עוד לא ראינו מישהו מתוך המשטרה/מח"ש/פרקליטות שבא עם יושרה ואמת נחושה. רק ראינו הסתגרות וציפוף שורות. לכן, עדיין אנו דורשים שתהיה כאן ועדת חקירה חיצונית שתחקור את האירוע ואת החוקרים".

"גם אנחנו קיבלנו את המידע כי התיק נבחן מחדש מגורמים בכירים", נאמר. "לצערנו החל מדקות לאחר האירוע, בכירים במערכת החליטו למסמס ולזהם את החקירה. קרן בר מנחם לא רצתה לחקור, היא רצתה לטייח, לכן לא נוכל לסמוך על בחינה מחודשת בתוך אותה מערכת בידי אותם טייחים".

"אהוביה ז"ל, נער צעיר, נהרג בידי שוטרים. מדינה שחשוב לה חיי אדם, מדינה שחפצה בחיים, חייבת לבדוק הרג כזה ברצינות ובכל הכלים והכוח. המערכת כרגע מתנהלת כמי שמנסה לכסות על מחדלי בכיריה, אין מנוס מהקמת ועדת חקירה חיצונית שתבחן את האירוע הקשה", כך משפחת סנדק.

נזכיר כי בימים אלו מעלה המשפחה הילוך במאבקה הציבורי. המשפחה החלה בקמפיין תחת הכותרת "די לטיוח - צדק לאהוביה", בו היא פונה לציבור להיות שותפים עמה בהקמת קרן 'אור לאהוביה' שתפעל למען השגת צדק, למען העמדת האשמים לדין ולמען תיקון דרכי המשטרה והפרקליטות 'וניקוי אורוות' כללי.

בדף הקמפיין נכתב בין השאר "לאחר מאבק של שנה בו עמלנו מידי יום להוציא את הצדק לאור של אהוביה שלנו, האחראיים למותו עדיין מסתובבים חופשי. המשטרה זיהמה וטייחה את החקירה ואינה מספקת תשובות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו