צעדת תמיכה בחמאס ברצועת עזה
צעדת תמיכה בחמאס ברצועת עזה צילום: מג'די פתחי/TPS

ארגון הטרור חמאס פרסם הודעה לציון 13 שנים למבצע 'עופרת יצוקה' בה טען כי "המערכה הייתה ניצחון לפלסטינים והשפלה לישראל בידי "הגיבורים של גדודי עיז א-דין אל-קסאם וארגוני המאבק".

לדברי חמאס, סבבי העימות עם ישראל "סיכלו את כל התוכניות לחסל את זכות העם הפלסטיני בארצו ולפגוע במסגד אל-אקצה, והם קבעו כללי משחק חדשים ומשוואת הרתעה חדשה עם ישראל".

"סבבי הלחימה החוזרים ונישנים מאז ניצחה חמאס בבחירות ב-2006 לא הצליחו לשבור את רצון העם הפלסטיני ותמיכתו בדרך המאבק והעמידה האיתנה, אלא חשפו את הישות האכזרית המבוססת על טרור והרג", טענו בארגון.

הם גם ביקשו לחזק את ערביי ישראל, "העומדים איתן באדמות הכבושות מאז 1948".

"דרך המאבק הכולל ובראשו המאבק המזוין והצתת אינתיפאדה בפני האויב הוא הדרך לנטילה בכוח של זכויותינו ושחרור אדמתנו וההגנה על עמנו, עקרונות היסוד שלנו, המקומות הקדושים לנו ואסירינו והוא היכול להרתיע את הכובש, לבלום את תוקפנותו ולהפסיק את פשעיו ההולכים וגוברים", אמרו בארגון הטרור.

בחמאס ציינו כי לא ישלימו עם "המשך התוקפנות, ההתנחלות והייהוד באיו"ש ובירושלים והפגיעה במקומות הקדושים לאסלאם", והבהירו כי "על ישראל לדעת שארגוני המאבק צוברים כוח צבאי ולא יישארו שלובי ידיים נוכח ההסלמה בפעילות הישראלית".

את ההודעה חתמו בחמאס באמירה: "זה ג'יהאד, ניצחון או נפילה חלל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו