עזה
עזה Reuters

ההסלמה הביטחונית ברצועת עזה ובמרכזה פיגוע הירי בצפון הרצועה מתרחשת לאחר שארגוני הטרור הפלסטיניים הודיעו לא מכבר על כוונתם לחדש את הטרור לאורך הגבול כביטוי לאכזבתם מאי היענות ישראל לדרישותיהם במסגרת המו"מ העקיף המתנהל באמצעות מצרים.

מוחמד אל-הינדי, מבכירי ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי, אמר (רביעי) כי הצעת ישראל ואחדים מהמתווכים הקלות כמו למשל אישורי עבודה בישראל או מתר היתר לנסיעה לתפילה במסגד אל-אקצה מבטאת מדיניות החותרת להשיג זמן ואין לה כל השפעה על המצב הכלכלי ברצועת עזה.

לדברי הינדי, ישראל מנסה לכרוך את הרגיעה הביטחונית ושיקום רצועת עזה בנושא החזרת "החיילים האסירים" (חללי צה"ל ונעדרים) המוחזקים בידי ארגוני המאבק, ודרישה אינה מקובלת ע"י הפלסטינים.

הינדי הדגיש, כי ארגוני המאבק מתנגדים לעמדת ישראל, שכן שיקום רצועת עזה ושיפור רמת החיים של התושבים היא זכות של העם הפלסטיני, ועל כן ארגוני המאבק נערכים לכל האפשרויות (הווה אומר הסלמה ביטחונית וסבב עימות חדש).

"חייבים להיערך לכל האפשרויות שכן איש אינו רוצה שעזה תשיג הישג כלשהו באמצעות מאבק", אמר הינדי. המתווכים רוצים להשיג רגיעה ארוכת טווח וחידוש תהליך השלום בין הכיבוש (ישראל) לרשות (הפלסטינית) והחזרת האחרונה (הרש"פ) לעזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו