איסמעיל הנייה
איסמעיל הנייה צילום: רויטרס

איסמאעיל הניה, מנהיג חמאס, אומר כי "בגדה המערבית ניכרת התחלה של אינתיפאדה, התעוררות מחדש של המאבק הפלסטיני ופעולות מתמשכות".

בדברים שנשא באמצעות ווידאו בוועידה שהתכנסה בעזה אמר הניה כי "העם הפלסטיני המורד שבר את מחסום הפחד וסיכל את כל תוכניות הכיבוש החותרות לעצב את מה שנקרא 'הפלסטיני החדש' המתעניין רק במצב הכלכלי ובפרנסה".

לדברי הניה, להתפתחויות בעולם ובאזור נודעת השפעה גדולה על המצב ובמרכזן סבב העימות האחרון עם ישראל בחודש מאי השנה, הנסיגה האמריקנית מאפגניסטן, התעוררות המאבק הפלסטיני בגדה המערבית, פעילות מחודשת של ארגוני המאבק בחו"ל והתמיכה הבינלאומית חסרת התקדים בעניין הפלסטיני.

בהתייחסו לסבב העימות האחרון עם ישראל אמר הניה, כי במערכה זה השיגה חמאס שלושה הישגים משמעותיים, והראשון שבהם הוא נטילת היוזמה לידיה במקום היגררות לתגובה על צעדי ישראל.

משמעות הדברים, אמר הניה, "היא כי חמאס שולט במערכה והיא עוברת ממצב של הגנה ובלימה למצב של התקפה וכפיית תרחישים לעתיד לכל עימות שיבוא".

ההישג השני על פי הניה הינו קביעת כללי המשחק ובמסגרת זו הכנסת ירושלים למערכה בניגוד למה שסברה ישראל שחמאס מתעניינת רק בנושא המצור וכי העימות מוגבל רק לסוגיות הקשורות לרצועת עזה.

ההישג השלישי על פי הניה הוא הטמעת המסר בציבור לפיו המאבק הכולל הוא הדרך האסטרטגית לעימות עם ישראל והדרך המהירה ביותר למימוש השאיפות של העם הפלסטיני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו