עדי נגב נחלת ערן
עדי נגב נחלת ערן צילום: דוברות

מאות תלמידי ישיבות, מדרשות ותלמידי מכינת 'רוח הנגב' עצרו את יום הלימודים והשתתפו בתחרות ריצה יחודית להעלאת המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות שהתקיים בכפר השיקומי "עדי נגב נחלת ערן".

כ-250 רצים הוזנקו מקו הזינוק לריצת 2.5 קילומטרים כשהם קוראים גם לתרום כספים עבור פעילות הכפר והעמותה.

לטובת האירוע נרתמו שלושה ממשתתפי נינג'ה ישראל; גור ארד, רוני קפלנסקי ופיליפ אנופרייב, אשר הגיעו להזדהות עם העמותה ועם האוכלוסייה המתמודדת עם מוגבלויות.

אל הפודיום עלו זה אחר זה שלושת המנצחים, הראשון שחצה את קו הסיום וזכה במדליית הזהב היה בן רוייטמן, הבא אחריו היה נתן אזוגארי שקיבל את מדליית הכסף והשלישי הוא בן זטמן שהתכבד במדליית ארד. כולם תלמידי ישיבות מארה"ב שהגיעו לארץ במסגרת הלימודים.

האירוע כולו היה הפנינג שלם שכלל בין היתר דוכנים לממכר אוכל ושתיה, כמו גם למוצרי נוי ואחרים. הייחודיות שבדבר היא שכלל המוצרים, ובכללם מוצרי המזון שהוצעו למכירה הם כולם מתוצרת הכפר, הנעשו על ידי עובדים עם מוגבלויות המועסקים במרכז התעסוקה המשלב אותו מפעילה העמותה, ובמסגרת תוכניות תעסוקתיות משלבות אחרות הפועלות במקום.

במסגרת התוכניות מועסקים העובדים במגוון סדנאות ובניהן יצירה, אמנות וגידול חקלאי. מטרת התוכניות הן הכשרת עובדים עם מוגבלויות לקראת יציאה למשק הכללי, והענקת הזדמנות עבורם לקיום אורח חיים יצרני ועצמאות כלכלית. כל ההכנסות מהמכירה מוקדשות להמשך העשייה של העמותה והכפר לטובת האוכלוסייה המיוחדת הזאת.

הכפר השיקומי "עדי נגב - נחלת ערן" הינו כפר ייחודי, מרשת מרכזי "עדי", אשר כולל מרכז נוסף בירושלים. הכפר הינו מרכז קהילתי משלב, הנותן מענה טיפולי, שיקומי וחינוכי לכל אדם עם מוגבלות במגוון שירותים – מבית חולים שיקומי ועד מגורים לאוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית מורכבת. הכפר מהווה שדה קליני רחב ומאגד שלל של פתרונות שיקומיים לילדים ובוגרים ברמות תפקוד שונות (מלידה או פגיעה נרכשת) במסגרת מעבדות מחקר הפועלות במקום.

אבי וורצמן מנכ"ל הכפר השיקומי "עדי נגב - נחלת ערן": "מירוץ הזה הוא הזדמנות שלנו כחברה לשלב את האדם המוגבל והחלש בחברה ולצעוד לדרך של תיקון עולם. הייתי עם הרצים ועם הדיירים, לראות את העיניים הבורקות של הדיירים, איזה שמחה, איזה אושר. אין דבר יותר נעלה בחיים מהאושר שלהם. זכות גדולה של כל הרצים, זכות גדולה שלנו, וזכות גדולה של הדיירים שלנו. אני רוצה להודות לכל משתתפי המרוץ, בזכות תרומתכם אנחנו הופכים לחברה בריאה יותר, משלבת יותר, חברה שנוכל לקרוא לה חברת מופת. זה המרוץ האמיתי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו