סיכוי של אחד למיליון
סיכוי של אחד למיליון צילום: iStock

בגובה של למעלה מ-10 ק"מ מעל הקרקע, מטוס של חברת בריטיש איירווייס נפגע ונאלץ לבצע נחיתת חירום מיידית. למרבה ההפתעה, הפגיעה במטוס לא נגרמה בעקבות ציפור או כל בעל כנף אחר אלא דווקא בגלל גוש קרח ענקי שנפל עליו ממטוס שטס מעליו.

המטוס, היה בדרכו מלונדון לקוסטה ריקה כאשר לפתע שמשת המטוס נסדקה כתוצאה מגוש קרח ענקי שנחת עליו מלמעלה. לפי ההערכות, הקרח נפל ממטוס נוסף שטס כ300 מטרים מעל המטוס הפגוע, שב"סיכוי של אחד למיליון" נחת דווקא על השמשה של המטוס מתחתיו.

בעקבות הפגיעה, הטייס נחת נחיתת חירום בנמל התעופה הבינלאומי סן- חוזה שבארצות הברית. למרבה המזל, למרות שהמטוס הכיל כ200 נוסעים בעת התאונה, לא דווח על נפגעים.

לאחר הנחיתה, הנוסעים נלקחו לבית מלון מקומי ונאלצו לחכות קרוב ל50 שעות עד שיכלו לטוס כמו התוכנית המקורית. מכיוון שהטיסה תוכננה לערב חג המולד, רבים מהנוסעים התלוננו על ההמתנה הארוכה ועל כך שהחברה לא סיפקה להם מטוס חלופי בזמן. בעקבות תלונות הנוסעים ברשתות החברתיות, חברת בריטיש איירווייס הבטיחה לפצות את הנוסעים ואמרה שהעיכוב התרחש מטעמי בטיחות.

ואם אתם חוששים מהטיסה הבאה שלכם- מומלץ לזכור שהסיכוי להידבק בקורונה במטוס כנראה גבוה יותר מאשר להיפגע מגוש קרח שנופל מהמטוס מעליכם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו