נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות
נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות דוברות לשכת עורכי הדין

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות הגיבה היום (חמישי) לאמירות הקשות שהשמיעו ח"כ דודי אמסלם וראש עיריית לוד יאיר רביבו נגד שופטים.

במכתב ששלחה לשופטים בישראל כתבה חיות כי מדובר במציאות ש"אמורה להטריד מאוד את כל מי שעצמאותה של הרשות השופטת יקרים לליבו".

"מזה תקופה לא מבוטלת אנחנו עדים להשתלחויות בוטות כלפי שופטים בעקבות החלטות שיפוטיות שניתנות על ידם", כתבה נשיאת העליון, "אלה מכוונות לגופם של שופטים באופן אישי ודבר אין להם עם ביקורת עניינית ולגיטימית המכוונת לגופם של דברים".

כזכור, ח"כ דודי אמסלם מתח ביקורת חריפה על שופט העליון דוד מינץ, ואמר כי "אם הוא לא שתה איזה בקבוק וויסקי לפני שכתב את ההחלטה, אל תקראו לי דודי".

אמסלם דיבר כך לאחר שמינץ דחה את עתירתו נגד שר הביטחון בני גנץ והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שסירבו למנות את בועז לוי למנכ"ל התעשייה האווירית באופן קבוע.

"בא לי שופט הזוי. מה הוא עונה לי? דחה את העתירה", אמר אמסלם במליאת הכנסת. "אלה אנשים פוליטיים בינוניים ומטה. שמעו את השם 'אמסלם דוד', אמרו 'לא חשוב'". אמסלם קרא למינץ להתפטר ואמר לו: "אפילו במבוא למשפטים שנה א' לא היו מקבלים אותך".

קודם לכן, ראש העיר לוד יאיר רביבו ביקר את שופט בית משפט השלום בעיר טל ענר, שלטענת רביבו נוהג לשחרר חשודים בעבירות נשק ורכוש.

"אתה לא במקצוע הנכון", כתב רביבו לענר. "בוא לגור בלוד ותרד לעם, כי אתה פשוט מנותק. אני מצרף פה פסק דין שלך על פורץ שנתפס שלוש פעמים על פריצה וגנבה, ושלוש פעמים שוחרר כי הפשע לא מתוחכם. רבאק, נמאס".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו