כדורגל בעידן קורונה
כדורגל בעידן קורונה iStock

רק ב-9 בנומבר, לפני חודש וחצי הוסרה חובת עטיית המסיכות במגרשי הספורט בארץ, והיום (חמישי) היא חוזרת שוב לאור העליה בתחלואה והתפרצות זן האומיקרון של נגיף הקורונה בגל החמישי.

במכתב שהוציא לקבוצות הערב, כתב יושב ראש מנהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון על הנחיות חדשות כמו גם חוזרות ונשנות כיצד עליהן להתנהג לאור התפרצות הנגיף בפעם החמישית. ההנחיות החדשות ואלה החוזרות ונשנות, נכתבו בעיקר בכדי שלא להביא לאיסור הכנסת אוהדים למגרשים וחמור מכך לסגירת הענף כולו, דבר שייפגע כלכלית בקבוצות הליגה הרבות ויביא לפירוקן.

כלפון כתב כי החל מהיום חלה חובת עטיית מסיכות באצטדיונים בכל תחומי האצטדיון, כאשר כולם מחוייבים בכך - קהל, עובדים ושחקנים שנמצאים על הספסל ואינם משחקים.

בדומה לפעם הקודמת, גם עתה על הקהל חלה חובה לעטות מסיכה בכל זמן נתון ועל הסדרן בכניסה לוודא כי מי שנכנס אל מתחם האצטדיון עוטה מסיכה. בנוסף, הכרוז צריך להזכיר לקהל בדקות ה-15, 30, 60 ו-75 לעטות מסיכות, כמו גם לפני המשחק ובמחצית.

מבחינת השחקנים והצוות המקצועי ומנהלתי, גם הם מחוייבים להקפיד על עטיית מסיכות על ידי השחקנים והצוות המקצועי והמנהלתי בכל זמן נתון לרבות במהלך המשחק בזמן הישיבה על ספסלי הקבוצות.

היחיד שיוכל להיות על הספסל בלי מסיכה הינו מאמן הקבוצה כל זמן שהוא מעביר הוראות לשחקניו שעל הדשא. בנוסף נכתב כי "יש להקפיד על שמירת ריחוק חברתי ועטיית מסיכות בכל החללים הסגורים לרבות בנסיעות משותפות אל המשחקים, מתחם חדרי ההלבשה, חסרי האסיפות וכו'".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו