השר יועז הנדל ומנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר בן-חורין
השר יועז הנדל ומנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר בן-חוריןצילום: דוברות

מנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר בן חורין מסבירה בראיון ל-103FM להפריט את חברת דואר ישראל.

"בשנה האחרונה משרד התקשורת היה במאמץ מאוד גדול בלהביא לישראל בקצב מהיר את האינטרנט המהיר, והגענו לרגע שאנחנו נזקקים להידרש לסוגיית שוק הדואר", ציינה בן חורין בפתח דבריה, "שוק הדואר סובל מהרבה אתגרים וביניהם אתגרים בעולם השירות. אנחנו רואים את זה בעיכובים, בתורים, בהמתנות ובמענה. האתגר הזה יושב על שינויים מאוד גדולים בשוק הדואר, המכתבים הולכים ונעלמים והחבילות הולכות ועולות".

"חברת דואר ישראל היא חברה ממשלתית. אנחנו מדברים על חברות עתירות כוח אדם, קושי בגמישות והתאמה לתנאים המשתנים ולכן החליט משרד התקשורת שהדבר הזה יחד עם משרד האוצר צריך לקבל פתרון אחת ולתמיד", הוסיפה.

על הודעת שר התקשורת כי הוא מתכוון לקדם הפרטה בשוק הדואר, אמרה: "התקבלה החלטה השבוע על ידי שני השרים שאנחנו הולכים להפרטה מלאה של דואר ישראל. אנחנו הולכים לתהליך של הנפקה, של 40 אחוז מהדואר, ומתחילים את עבודת המטה. אנחנו חושבים שתוצאת הדבר הזה תהיה תחרות, במיוחד בשוק החבילות. אנחנו נקווה לשירות הרבה יותר טוב, איפה שיש תחרות יש שירות. אנחנו רואים את זה בשוק הטלפון. החלק הראשון, הנפקת אחוזים גבוהים, יצא לדרך ממש בקרוב. אנחנו מוציאים אותה לפועל, במקביל נתחיל לעבוד יחד עם עובדי הדואר ונקבל את כל ההחלטות לקראת מכירה פרטית. אנחנו מתכנסים למאמץ מרוכז שנראה את התוצאות שלו בשאיפה תוך שנה או בשנתיים הקרובות".