כיפת ברזל
כיפת ברזל צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

בלשכת הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי קיימו במהלך היום הערכת מצב בעקבות הירי לעבר גוש דן במהלך השבת.

בצה"ל אישרו כי שתי רקטות נפלו בים. מצה"ל נמסר כי בהתאם למדיניות לא הופעלה התרעה, ולא בוצעו יירוטים. לא דווח על נזק או נפגעים.

בצה"ל לא קונים את ההסבר כי מזג האוויר הוא שגרם לירי הטילים ונערכים לתגובה צבאית. גדודי אל-קודס, הזרוע הצבאית של תנועת הג'יהאד האסלאמי, מעלה את הכוננות ומפנה אתרים צבאיים.

העיתונאי ברק רביד ציטט בכיר ישראלי שאמר כי ישראל העבירה מסר למתווכים המצרים לפיו היא רואה בחומרה את ירי הרקטות מעזה במיוחד לאור העובדה שמדובר באירוע שני השבוע. "ישראל הבהירה למצרים כי האירוע לא מקובל עליה גם אם לכאורה מדובר בירי שהתרחש בטעות".

סגן שר הביטחון אלון שוסטר אמר בריאיון לכאן רשת ב' כי "אני מניח שאנחנו לא בפתחו של אירוע, אבל אני שב וקובע שהם יודעים שאנחנו לא מתכוונים לתת להם לנוח אם הם יחליטו לחמם את האווירה. תמיד יש איזשהו אסיר שובת או אירוע כזה או אחר ביהודה ושומרון או בעולם כולו שמעצבן מישהו מבין שני מיליון האנשים בעזה. אנחנו לא נהיה שק החבטות שלהם".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הגיב "אין חזית שממשלת בנט עבאס לא כושלת בה: איראן רגע לפני פצצה גרעינית, האומיקרון משתולל למימדים שלא הכרנו, אזרחי ישראל קורסים תחת עליית המחירים, הטרור ביו"ש משתולל, ועכשיו גם בעזה מבינים שממשלת ישראל כבולה באזיקי רע"מ ויורים טילים על תל אביב. ממשלת בנט עבאס - מסוכנת למדינת ישראל".

חבר הכנסת אופיר סופר הגיב "זו לא הפעם הראשונה שממשלת בנט-עבאס מבליגה על ירי מעזה. בנט יודע שתגובה לירי מעזה עלולה להיות סוף הקריירה הפוליטית שלו. ממשלת בנט-עבאס מסוכנת לישראל אסור לנו להתרגל למצב הזה".