רביב דרוקר
רביב דרוקרצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכתב הגנה שהגישו תחנות הרדיו גלי ישראל ורדיו דרום במענה לתביעה של רביב דרוקר נגדם הם מכנים את תביעת דרוקר "ניסיון פסול ונפסד לגדוע את הזכות הבסיסית לחופש ביטוי והבעה של הנתבעים".

בתביעתו התקדימית בסכום של כמיליון שקלים טען רביב דרוקר כי שדרני התחנה נועם פתחי ויותם זמרי הוציאו את דיבתו, כאשר התייחסו במסגרת ראיון עיתונאי שערכו עם ח"כ יואב קיש לדברים שאמר האחרון על דרוקר, לפיהם הוא מחזיק במידע מביך על שר הביטחון בני גנץ שיפורסם רק אם יצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו.

בכתב ההגנה שהוגש באמצעות עוה"ד שלומי וינברג וניצן גורן, הבהירו תחנות הרדיו, כי הפרשנות שנתנו השדרנים לדבריו של ח"כ קיש היא גם הפרשנות השגורה בקרב מרבית הציבור והוסיפו אסמכתאות המלמדות על כך.

עוד הדגישו התחנות בכתב ההגנה כי "דרוקר שם לעצמו למטרה להשתיק את מי שמזוהים עם הצד הימני-ליברלי יותר של המפה הפוליטית, ולפגוע בחופש הביטוי של מי שאינם מזוהים עם תפיסת עולמו הפוליטית הקיצונית. זוהי דוגמא מובהקת לשימוש לרעה בהליכי משפט, וניסיון להפוך את בית המשפט הנכבד ל'כלי משחק' בשיח הפוליטי".

לבסוף הוסיפו תחנות הרדיו כי הן "מצפות משופטת בית-משפט השלום בתל-אביב הדנה בתיק, השופטת הבכירה דורית קוברסקי, לומר באופן ברור כי לא תיתן ידה לכך".

מגלי ישראל נמסר: "גלי ישראל משמיעה לעיתים קרובות דעות אחרות וקולות אחרים ממה ששאר תקשורת המיינסטרים בישראל משמיעה ונראה שיש מי שלא נוח לו עם זה. אין לנו כוונה להתקפל לנוכח ניסיונות ההשתקה האלה ונמשיך לומר את דברינו באופן ברור ונוקב".