ישיבת הממשלה נפתחה הבוקר (ראשון) על רקע המשך הזינוק בתחלואה. בעקבות התפשטות המגיפה - צלמים ועיתונאים לא הורשו להיכנס למשרד ראש הממשלה בירושלים.

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר כי "כולנו כבר מרגישים את העלייה בהידבקות ואנחנו צפויים לראות הכפלה, ואז הכפלה של הכפלה בימים הקרובים. שיהיה ברור, ככה זה עובד. גם אם יש מי מאיתנו שמעדיף להדחיק - בקרוב מאוד הוא כבר לא יוכל. יהיו עשרות אלפי מאומתים ביום כבר בזמן הקרוב.

"במקביל לעומס הצפוי בבתי החולים, צריך לזכור, שגם מצב של עשרות אלפי מאומתים ביום, הוא קשה מאוד לניהול מבחינה לוגיסטית. אלה מספרים שהעולם לא הכיר, וגם אנחנו לא הכרנו. לכן, אנחנו רואים, למשל, עומס כבד בבדיקות ואנחנו פועלים ברגעים אלה למצוא פתרונות".

בנט תיאר את הגל החמישי כ"סערה" שאי אפשר לחמוק ממנה, "הסערה מגיעה אלינו בימים אלה ממש. יהיה קשה, אבל בהתנהגות נכונה ואחראית, ביחד, אנחנו נצלח אותה".

ראש הממשלה התייחס לתקיפות של צה"ל הלילה ברצועת עזה, שבוצעו בתגובה לידי הרקטות לעבר ישראל: "המתקפה הזו היא בתגובה לירי הרקטות אתמול מרצועת עזה לחופי הים התיכון. אני רוצה להבהיר פה משהו – כל סיפורי הברקים והרעמים של חמאס, שחוזרים על עצמם חורף אחר חורף, לא רלוונטיים יותר. מי שמכוון טילים לעבר מדינת ישראל – נושא באחריות".

ביממה האחרונה אותרו 4,197 מאומתים חדשים לנגיף הקורונה ונערכו 92,503 בדיקות. בבתי החולים מאושפזים 110 חולים שמצבם מוגדר קשה ו-37 מתוכם מונשמים. מאז פרוץ המגיפה נפטרו בישראל 8,244 חולי קורונה.

בתוך כך, שר הבריאות ניצן הורוביץ, מנכ"ל משרדו פרופ' נחמן אש ומנהלי בתי החולים בישראל נפגשים הבוקר לדיון על רקע התפשטות זן אומיקרון והעלייה במספר הנדבקים.

בחדשות 12 דווח כי במהלך הדיון הוצג לנוכחים תרחיש פסימי, שלפיו בשיא גל התחלואה 99% מהאוכלוסייה תידבק בקורונה, וכתוצאה מכך מספר החולים קשה בשיא ינוע בין 1,250 בתרחיש האופטימי יותר – ועד 2,750 בתרחיש הגרוע. את התרחיש הציגו מומחים ממכון גרטנר ומהטכניון.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש העריך שייתכן שגל האומיקרון יביא לחסינות עדר בישראל, אך יהיה לה מחיר.

"אנחנו יכולים להגיע לחסינות עדר, אבל המחיר הוא הדבקות רבות מאוד. המספרים צריכים להיות גבוהים מאוד כדי להגיע לחסינות עדר. אנחנו לא רוצים שזה יגיע מהדבקות, אנחנו רוצים שזה יגיע מהרבה מתחסנים", אמר אש בראיון ל-103FM.

לגבי אפשרות לסגר בבתי הספר אמר אש, "אנחנו לא רוצים להפסיק את הלימודים. אני ממליץ שהילדים יתחסנו ואני חושב שזאת הדרך שלנו גם בגל הזה להימנע מהדבקות מיותרות. אנחנו צריכים לחשוב האם יש דרך שבכל זאת אפשר להגיע לבית הספר בצורה יותר בטוחה, למשל עם בדיקות יומיות. אנחנו רואים בימים אלה את הנזקים של הישיבה בבית בשנה שעברה".

בהמשך התייחס אש לכך שיתחילו לחסן במנה רביעית. "אנחנו מעריכים שהתחלואה הקשה יותר נמוכה, ואין ידע מספיק כדי להגיד שהחיסון הרביעי באמת ימנע מאיתנו את ההדבקות הרבות. ככל שנראה שיש מגמה של עלייה, אז זה יכריע את הכף בעד לתת את החיסון. בהחלט יכול להיות שזה יתקבל עוד השבוע".