גילה יובל
גילה יובל צילום: מירי שמעונוביץ

סוף שנה אזרחית, תהלוכות דירוגי רשימת המובילים לשנה זו. החל מהשיר הכי נשמע, הסרט הכי נצפה, השחקן הכי אהוב.

תמונות פנים מחייכות של אנשים מוצלחים מכל עבר, ומה שעובר לי בראש הוא "אני לא". אני לא השחקנית הכי טובה, אני לא הזמרת הכי פופולרית, אני לא חברת הכנסת הכי פעילה וגם לא המנהלת הכי מוכשרת. מילא "זמרת", "שחקנית" או "חברת כנסת" לא היה לי אף פעם חלום להיות אף אחת מאלה, אבל מה עם "המנהלת הכי טובה"? "הרופאה הכי...", "הפרופסור הכי..."? אמממ גם זה לא היה בתכניות שלי.

עם כל זה, צובט קצת בלב לראות את אלה שיותר ממני, אלה מזכירים לי שאני לא "הכי". המוצלחים האלה מעוררים קנאה, שמים לך מראה בפרצוף על מה שאת לא. להיווכח שוב ש"את לא" זה מכווץ, וזה קורה כל הזמן: אני לא חכמה כמוה, אני לא מוצלחת כמוה, אני לא יפה כמותה.

אולי יעניין אותך: פרויקט 252 - מיזם הדרכה למחפשי זוגיות המוביל במגזר הדתי

אני פוגשת את זה בחיים גם בקולות שעולים מכסאות המתאמנים. יושב מולי בחור מוכשר,ומה שיש לו לספר על עצמו זה: אני לא כזה חכם, לא הייתי קרבי, אני לא מרכז הערב כמו כל האלה... כל מינֵי "אני לא" מקטינים, מעוותים ומחטיאים. למה מחטיאים? כי אם אתה בא לבחורה אם תחושה של "אני לא" אתה מגיע קטן, לא בגודל הטבעי שלך, ובמקום שהבחורה תפגוש אותך במלוא הדרך וכישורך היא פוגשת בחור אחר. כי ההוא ה"לא מספיק..." שהתחפשת אליו, הוא לא אתה. ההוא בתוכך, שמשווה ורואה רק את מי שהכי, לא רואה אותך במלואך. כי אתה התברכת במתנות שמים של חכמה, נדיבות, זרימה, ורגישות. קיבלת את כל אלה כדי למלא את שליחותך. חובה עליך להודות, ולזכור שאתה כן!

שב רגע, בכנות ותראה את מה שאתה כן. כתוב לעצמך, וגם את כתבי לעצמך, את כל מה שכן עשיתם. את כל מה שהחברים שלכם כן רואים בכם; את החברותיות, את העדינות, את השמחה, את העומק, הזרימה, החכמה, החריפות, הרגישות, הענווה, האכפתיות, הרשימה ארוכה.

זה בסדר שסביבך יש עוד אנשים טובים וחכמים. זה בסדר שסביבך יש אנשים מוכשרים. לאף אחד אין את מכלול הכישורים הדקים שיש לך, שמגיעים משורש נשמתך. העולם שלנו צריך את הגיוון הזה של ה"גם וגם" לא צריך להיות "הכי". "הכי" זה להצגות זולות של סוף שנה

ההצגות האלה עולות בחיים ביוקר. רדו מהבמה, תורידו את האיפור, הביטו במראה ותסתכלו לעצמכם בעיניים: אתם שווים! אתם כן!

גילה יובל הינה מאמנת לזוגיות מצמיחה מנבחרת המאמנים של פרויקט 252.

עדיין לא מנויים לפרויקט? קליק אחד ואתם בפנים>>

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7