בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין ערוץ 7

שר הביטחון בני גנץ אמר כי הוא רואה בחומרה את הפעילות של ארגון להב"ה למניעת התבוללות, אך הוא לא ממהר להכריז עליו כארגון טרור למורת רוחם של חברי הכנסת ממרצ.

הח"כים ממרצ פנו לשר הביטחון בבקשה להכריז על להב"ה כארגון טרור, וגנץ השיב להם: "הכרזה על ארגון טרור תהיה על בסיס בקשה מנומקת בכתב מאת ראש שירות הביטחון הכללי או ראש רשות ביטחון אחרת באמצעות ראש שירות הביטחון הכללי, ובצירוף חוות דעתו, באישור היועץ המשפטי לממשלה.

"בהינתן שבקשה להכרזה על ארגון כארגון טרור תוגש על ידי אחד מהארגונים שמניתי לעיל, הבקשה תועבר לבחינת היועץ המשפטי לממשלה ובהינתן שהוא יאשרה, הבקשה תגיע לידי כשר הביטחון ותיבחן באופן הראוי לה''.

גנץ הסביר לחברי הכנסת של מרצ כי אין בסמכותו ליזום הכרזה כזו "וטוב שכך, משום שסמכות כה משמעותית צריכה להיות מסורה לגורמי הביטחון המקצועיים ולא לדרג הפוליטי''.

בסיום מכתב הוסיף שר הביטחון: "אני רואה בחומרה את פעילות ארגון להב"ה ואף הפניתי את תשומת לב גורמי הביטחון לממצאים שהובאו בפניי. עם זאת, אין בכוונתי להתערב בהליך המקצועי של רשויות הביטחון''.

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין הגיב לבני גנץ: "שר הביטחון שנפגש עם מכחיש השואה אבו מאזן, מעז להצהיר שהוא רואה בחומרה את הפעילות של ארגון להב"ה. על גנץ לדעת שהמאבק בהתבוללות זה הדבר ששמר עלינו כל השנים. במקום שהשר יעזור לנו הוא בוחר לסייע לאויבים. אם הוא באמת רוצה להכיר את פעולות להב"ה נשמח להגיע לראש העין להראות לגנץ את עבודת הקודש אותה אנחנו עושים".

חבר הכנסת מוסי רז ממרצ הגיב למכתבו של גנץ: "גם שר הביטחון מודה שפעילות להב"ה חמורה ומפנה את תשומת ליבם של גורמי המקצוע. אבל בניגוד לארגונים הפלסטינים, הוא לא ממהר להכריז על להב"ה כארגון טרור. מי שמתמהמה כששליחו של ח"כ תומך טרור מנסה להכות ערבים מקבל את אותו ח"כ שולף אקדח ואם ימשיך להתמהמה האקדח הזה גם עלול לירות".