למעלה ממאה יהודים בראשות הרב ישראל אריאל עלו היום (ראשון) להר הבית ביום השלושים לפטירת הרב אברהם אייזיקס.

תפילת מנחה התקיימה במקום ברוב עם. העולים דיווחו על הקלות מיוחדות ועל אדיבות משטרתית שבאה לקראתם במשך כל עליות היום.

מינהלת הר הבית הציגה היום מדבריו של הרב אייזיקס בעבר בהר הבית. לדבריו, "המצב בהר הבית משתנה מאליו לפי מספר היהודים. עלינו מוטל לספר כמה זה קל ובטוח . ברוך השם אנחנו רואים בשנים האחרונות את ההבדל העצום בין הימים שאנשים לא היו עולים לכאן לבין התקופה הזאת, שברוך השם שאנשים הולכים כאן".

"המצב בהר הבית משתנה לבד כשיש יותר אנשים על ההר", הוסיף. "זה הדבר היחיד שצריכים לעבוד עליו. אנשים עדיין מפחדים. הם חושבים שמי יודע מה קורה כאן. והנה אתם רואים בעצמכם שיש לנו כאן יותר הגנה מאשר שיש לראש הממשלה. ברוך השם הכל שקט ורגוע כאן בהר הבית".

"התפקיד שלנו, של העולים להר, זה לספר את זה. להגיד לאנשים שהכל רגוע כאן. רגוע כאן יותר מבכל הארץ", ציין. "כל מי שעולה כאן, כל מישהי שעולה להר, פשוט מביא את הגאולה לעם ישראל. זה ברור. אין שום שאלה בכלל. זה מה שאנחנו עושים. אם יהיו יותר אנשים שיעלו על ההר, ואני חושב שהיום יש יותר הבנה שיכולים וצריכים לעלות להר. אם היו כאן לא עשרה, אם היו מאה או היו אלף, אז המצב היה משתנה עוד ועוד".

"אז עם כל המאמצים שעושים, ועושים מאמצים גדולים היום, יש לדאוג שהעם הפשוט ישתכנע וידע שזה לא מסוכן כאן. כעת אנחנו עדיין בשלב של אברהם אבינו. מעט מעט. אבל עוד מעט יהיו כאן עוד הרבה אנשים. זה התקווה שלי", כך הרב אייזיקס.