המודעה
המודעהללא קרדיט

מנויי 'ידיעות אחרונות' שהעלו את העיתון כמו כל יום שישי שפשפו את עיניהם בתדהמה מול המודעה הבולטת בה נכתב "מקום זה שמור לידיעה החשובה ביותר".

מתחת הופיעה תמונה נדירה בה נראה הרבי מליוובאוויטש עם ג'ודי שלום ניר מוזס, מבעלות השליטה ב"ידיעות אחרונות", עם הכיתוב: "הרבי בעת ההנחייה ההיסטורית "אזי תכיני מקום פנוי". לפתרון התעלומה הופיע ברקוד מעליו נכתב: "לסיפור המלא ולמידע עשיר בנושא סרקו את הברקוד".

המודעה סקרנה רבים וטובים שביקשו להבין במה מדובר. מי שנכנס לקישור אליו הוביל הברקוד נוכח בתיעוד וידאו בו נראית מוזס מספרת בקולה את שהתרחש בחודש טבת תשנ"ב בחדרו של הרבי בקראון הייטס בניו יורק, עת הגיעה לקבלת הקהל היומית.

כאשר הגיע תורה של מוזס לקבל מידו הקדושה של הרבי את הדולרים המיתולוגיים שנהג לחלק, היא ביקשה את ברכתו ולהפתעתה אמר לה כך: "הסוכנות שלך נקראת "ידיעות אחרונות". מה שיהיה באחרית כל הימים שיבוא משיח צדקנו, אזי תכיני מקום פנוי בעיתון הכי קרוב וזה גופא יקדים הביאה שלו – שידע שכבר מוכן פרסום וזה כבר יסלול לפניו הדרך…".

שנים עברו מאז נאמרה האמירה והפעולה טרם נעשתה. לאחרונה זכו בחברת "ימות המשיח" במקום הראשון בתחרות העסקים הקטנים "ידיעות אחרונות" ו"בנק הפועלים". במסגרת הזכייה הם זכו לזכאות בפרסום מודעות ברשת התקשורת המובילה, את הזכאות הזו ניצלו אנשי החברה הנמנים על חסידי הרבי הנאמנים, להוציא אל הפועל את בקשתו ולשריין מקום פנוי בעיתון לידיעה על ביאת משיח צדקנו.

בשיחה שערכה לרגל הפרסום שיתפה מוזס בתחושותיה מאותו מפגש היסטורי: "זה היה מצמרר, קיבלתי את זה כמסר מאוד חשוב. עברנו הרבה טלטלות ועדיין אנחנו כלי התקשורת הכי משפיע בישראל, אני לא שוכחת שאנחנו צריכים להיות שם גדולים וחזקים כדי לבשר על ביאת המשיח".