לומדים בנתיבות יוסף
לומדים בנתיבות יוסףיח"צ

בימים אלו נדרשים תלמידי כיתה ח' (והוריהם) לקבל את ההחלטה שתכוון את המשך דרכם, באיזה ישיבה הם ילמדו, בחירת ישיבה זה לא עניין 'טכני' זו בעצם החלטה על העתיד הקרוב והרחוק.

לאחר למעלה משלושים שנות חינוך ואלפי תלמידים ובוגרים נדמה כי בישיבה התיכונית במצפה יריחו 'פיצחו את השיטה', איך גורמים לנערים בגיל ההתבגרות ובפרט עם כל האתגרים שקיימים בדור שלנו להגיע ל'אהבת תורה ויראת שמיים', איך אנחנו מחברים את ילד שלפני כמה רגעים חגג בר מצווה לעולם של לימוד גמרא, ובניין והאישיות, וטיפוח עולם המידות?

יום בחינות אחרון יתקיים ביום רביעי הבא כט' אדר א' (2.3.2022). מהרו להרשם!

הישיבה התיכונית מצפה יריחו 'נתיבות יוסף' היא מרכז חינוכי-תורני בראשות הרב שבתי סבתו, שיטת הלימוד בישיבה היא: ראשית כל מפגש עם התורה במסגרת לימודי בקיאות נרחבים, ולאחר מכן העמקה בלימוד במסגרת לימודי העיון אות מעביר הרב סבתו לתלמידי השמינית (כיתות יב) כהכנה ללימוד בישיבות הגבוהות וההסדר.

בכל יום לומדים בישיבה התיכונית בין דף לשני דפים גמרא עם פירוש רש"י וחוזרים עליהם מספר פעמים בסדר בוקר, בסדר ערב וב"משמר" בליל חמישי.

בשעות אחר הצהריים לומדים לימודי תיכון לבגרות מלאה, ברמה הגבוהה ביותר וע"פ התאמה אישית לכל תלמיד. כמו כן, קיימות מגמות שונות ביניהם: פיזיקה, מחשבים, ספרות והיסטוריה שגם הם נלמדות בצורה המותאמת לתלמיד וליכולותיו.

הישיבה חורטת על דגלה את חזון הישיבה: להעמיד בני תורה ותלמידי חכמים, אוהבי ה', בעלי מידות טובות, אוהבי עם ישראל וארץ ישראל, חלוצים הפועלים למען תקומת עם ישראל בארצו בדרך לגאולתו השלימה.

יום בחינות אחרון יתקיים ביום רביעי הבא כט' אדר א' (2.3.2022). מהרו להרשם!

כשראש הישיבה הרב שבתי סבתו נשאל מה הדרך לחיבור הנוער בגילאי התיכון לגמרא? הוא השיב "בעיניי, אש הנעורים זקוקה למטרה. כשמסמנים יעד לימודי גדול ומרומם – הוא ממגנט. כשעסוקים במשך שנה שלמה בלימוד מספר מועט של דפים המלאות במילותיו של המורה והתלמידים – או אז ההתלהבות והחלום, שהם המַבְעֵרִים החזקים ביותר – נעלמים."

במבט מהצד, זה נראה כמו פרויקט טכני של ידע עם מטרות לסיום, לא אמורה להיות תחושה של רוחניות וקדושה כשלומדים גמרא ?

"לא נכון! נקודה! אינני מתחיל ללמד בכיתה ט' פלפולים בסדר נזיקין, אלא דווקא מסכתות רוויות באגדה ואמונה. כשבחור בן 15 פוגש במסכת ברכות את שאגתו של הקב"ה בלילה כהזדהות עם סבלו של עם ישראל, את כל המימרות על התפילה, וכך הלאה בסדר מועד – זה פותח שערים אל הלב גם לכל ההסתעפויות ההלכתיות שיבואו אחר כך. הדרך להתחבר אל ה' באמצעות הדעת עוברת דרך הלב ורגשותיו, ובנוסף, באמצעות הלימוד של כל הדורות המכונס ביצירה המדהימה של הגמרא, שהיא יצירה של עם ישראל ולא של איש אחד, והמתחקה אחר רצון ה' המובע בתורה.

"כשאני מלמד את התלמידים שיעורי עיון אני משתדל למצוא בכל דף גמרא, מבין שלל הנושאים והדיונים, נקודה אחת שלגביה תתקיים הרחבה של הקישור הרלוונטי לחיים שלנו היום. כשאתה מסיים ללמוד סוגיה, עמוד – תשאל את עצמך – מה נגע בי ממה שלמדתי עכשיו? איך הסוגיה מלמדת צדק אלוקי? זה יכול להיות דמות מסוימת, סגנון התבטאות, וכמובן – התוכן עצמו".

יום בחינות אחרון יתקיים ביום רביעי הבא כט' אדר א' (2.3.2022). מהרו להרשם!

אהבת תורה, ולימוד מתוך שמחה

סגן ראש הישיבה הרב חמי באב"ד: בישיבה אנחנו נותנים דגש על העצמת דגל לימוד התורה מתוך שמחה, השאיפה לסיים את הש"ס בגמרא במקביל ללימוד מעמיק בעיון ובאמונה מביאה אותנו להצמיח בחורים שמלאים באהבת תורה, וקשר אמתי לתורה ולגדולתה.

בכדי להצמיח תלמיד שלם, בישיבה בונים מארג תכונות שיוצרות חיבור נכון בין גוף לנפש. ישנה תוכנית חינוכית סדורה המאפשרת בניין אמוני שלם שנותנת לתלמיד כלים להתמודד עם האתגרים שיש לנו בדור הזה. הצוות בישיבה מסור למען התלמידים, אם זה בשיחות אישיות, ביחס אישי מיוחד וגם בתים חמים אצל הרבנים.

לומדים בישיבה
לומדים בישיבהנתיבות יוסף

עולם הפנימיה בישיבה עשיר בעשייה, יש צוות של מדריכים שפועל על מנת לגעת בלבבות התלמידים בשיח חינוכי, בפעילויות חברתיות, ובמערך חוגים עשיר.

גם לימודי החול בישיבה מקבלים מקום משמעותי, ואנחנו מאפשרים ודוחפים את מי שמתאים למצוינות גם בלימודי החול, 5 יחידות ומגמות טכנולוגיות.

בוגרי הישיבה נמצאים היום במרכז העשייה אם זה בגרעינים תורנים שיצאו מהישיבה, אם זה עשרות רבני הקהילות ואנשי החינוך שיצאו מן הישיבה, אם זה בוגרי צבא שמשרתים בקדושה כקצינים בכירים, או אנשי הייטק שפרוסים ברחבי הארץ. כולם חונכו בישיבה על – 'למען עמו באהבה' לבוא לכל משימה מתוך תחושת שליחות ואמונה גדולה.

יום בחינות אחרון יתקיים ביום רביעי הבא כט' אדר א' (2.3.2022). מהרו להרשם!

הרשמה לישיבה
הרשמה לישיבהנתיבות יוסף