קינגס מן מן ההתחלה
קינגס מן מן ההתחלה צילום: יח"צ

שרות חשאי, סוכנות ביון ומלחמה כנגד עולם הפשע ברחבי העולם, הם בסיס מצוין לסרט.

וכך, בשנת 2014 יצא לאקרנים הסרט 'קינגס מן: השירות החשאי' אשר הציג לעולם את דמותו של הארי הארט, ג'נטלמן ומרגל וגארי "אגזי" אנווין, נער שגדל בסביבה לא אידיאלית בלשון המעטה וזקוק נואשות לדמות אב.

הארי גייס את אגזי ואימן אותו להיות ג'נטלמן ומרגל ויחד התמודדו נגד מזימתו של המיליארדר ריצ'מונד ולנטיין. ובסרט ההמשך משנת 2017 'קינגס מן: מעגל הזהב' פגשנו את המקבילה האמריקאית של הארגון החשאי הבריטי, Statesman.

בסרט הנוכחי,קינגס מן: ההתחלה, הסיפור מתחיל יותר ממאה שנה לפני כן ומתרחש בצללים של מלחמת העולם הראשונה ומתאר כיצד נוצר הארגון.

"רציתי לעשות משהו שונה," מספר במאי, תסריטאי ומפיק הסרט מתיו ווהן וממשיך: "רציתי לעשות סרט ענק ממדים, הרפתקה אפית. כשהייתי ילד סרטים כמו 'לורנס איש ערב' היו כל כך צבעוניים ומילאו כל חלק במסך הגדול בעניין. חשבתי לעצמי שאני רוצה לספק את אותה התחושה לקהל הצופים."

משמעות הדבר היא שהטון של הסרט היה צריך להשתנות מן היסוד, מספר תסריטאי הסרט קארל גאזדוסק: "הבנו במהרה שהסרט יהיה שונה בתכלית מקודמיו ויכיל ערבוביה של ההיסטוריה הפרועה והעצובה המלווה את מלחמת העולם הראשונה, אשר התאפיינה בכל כך הרבה מקרי מוות... היה חשוב לנו לדייק בתאריכים, במאורעות שקרו, אנו פשוט כותבים תסריט אשר מתאר לטעמנו מה קרה בחדרים צדדיים, מאחורי הקלעים של המלחמה."

בדומה לסרטו של טרנטינו 'ממזרים חסרי כבוד', גם כאן איחדו תסריטאי הסרט דמויות מומצאות יחד עם דמויות אמיתיות מן ההיסטוריה. ווהן מתעסק במלחמת העולם הראשונה באופן דומה," מציין רייף פיינס, אשר מככב בסרט ושימש כמפיק בפועל.

כידוע, כל גיבור צריך נבל, ובסרט הנבל הוא רספוטין אותו מגלם ריס איוואנס. רספוטין הוא כמובן דמות היסטורית הקשורה לחצר האצולה של הצאר והצארית של רוסיה. הוא מיסטיקן וכומר, על אף שרספוטין האמתי לא הוכשר רשמית על ידי הכנסייה האורתודוקסית להיות כומר. כך שדמותו משתמשת בנצרות כהסוואה, בעוד בלב ליבו הוא פגאני.

ווהן אשר ייחס חשיבות רבה בסרט להיסטוריה של מלחמת העולם הראשונה מציע תובנה תקופתית על הארגון אשר נוסד בצל מלחמת העולם הראשונה: "אנו מאוד נשענים על מעמדות. לורד אוקספורד הוא לא סנוב, הוא הבין שבאותה תקופה הדרך הכי טובה לארגון ביון לאסוף מידע היא דרך המעמד הנמוך בזמנו אשר כלל משרתים, נהגים, עוזרות ומטפלות, מכיוון שבאותה תקופה התעלמו מהם בזמן שהם היו בחדר ולכן הם יכלו להיות זבוב על הקיר ולשמוע הכול."

ווהן מאמין שזהו סרט תקופתי אשר ידבר לקהל המודרני. "אני רוצה שילדים שיראו את הסרט יבינו שכאשר אנשים משוגעים מנהלים את העולם, העולם יכול לצאת משליטה בין רגע. כיום אנו חיים באטמוספירה פוליטית אשר דומה מאוד למצב הגיאו-פוליטי שרווח בתקופה שקדמה למלחמת העולם הראשונה, שבו אף צד לא האמין שתיווצר מלחמה, נוצרה מלחמת עולם, ואף צד לא הבין כיצד נוצרה המלחמה. מלחמת העולם הראשונה נבעה משיגעון מוחלט והארגון גם בעקבות זאת."

וכך, לאורך הסרט החדש והמושך הזה, בעוד גרועי הרודנים ובכירי הפושעים בעולם מתאחדים וזוממים מלחמה אשר תשמיד מיליונים, מישהו והוא קינגס מן, מוכרח לצאת למירוץ נגד הזמן על מנת לעצור בעדם.

130 דקות מהנות למי שאוהב את הז'אנר של סרטי המתח, הביון וניקיון העולם מהפשע והרודנות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו