מערכת ההגנה של אלביט
מערכת ההגנה של אלביט צילום: יח"צ

אלביט מערכות זכתה בחוזה בסך 53 מיליון דולר לספק לאיחוד האמירויות מערכות הגנה מבוססות לייזר ומערכות לוחמה אלקטרונית אוויריות להגנה עצמית. החוזה יבוצעו במהלך תקופה של חמש שנים.

במסגרת החוזה, אלביט מערכות אמירויות תספק תצורה בעלת ריבוי צריחים של מערכת להגנה עצמית מסוג J-MUSICTM עם מערכת התראה אווירית פאסיבית מבוססת לייזר אינפרא אדום, אשר יספקו רמות גבוהות של הגנה ויתירות.

מערכות ה-DIRCM של החברה צברו עד כה למעלה מ-350,000 שעות טיסה מבצעיות, והן מותקנות על למעלה מ-25 סוגים של מטוסים. החברה עדה לדרישה הולכת וגוברת לסוג זה של יכולות להגנה עצמית לאור האיום המתגבר עימו מתמודדים מטוסים מפני טילי כתף נגד מטוסים.

מערכות הדירקם - הן מערכות לייזר נגד טילים מהמתקדמות מסוגן בעולם. המערכת מזהה תוך שבריר שנייה ירי של טיל כתף לעבר המטוס ומשגרת קרן לייזר שמנטרלת את הטיל. הקרן משוגרת לראש הטיל ומסיתה אותו מהמטוס. ארבע המצלמות נותנות כיסוי של 360 מעלות, מזהות את השיגור ומכוונות את קרן הלייזר לראש הטיל ומרחיקה אותו מהמטוס באמצעות שיבוש העכיבה.

מהחברה נמסר כי "אלביט מערכות רואה באיחוד האמירויות שוק חשוב ומאמינה שחוזה זה מדגיש את היתרון הטכנולוגי ואת הבשלות של הפתרונות המוצעים על ידי החברה בתחום זה".

נזכיר כי לפני כחודשיים מסרה אלביט מערכות על הקמת חברת בת באיחוד האמירויות - אלביט מערכות אמירויות. חברת הבת נועדה לפתח שיתופי פעולה ארוכי טווח עם כוחות הצבא של איחוד האמירויות ולנהל תהליכי התאמה של פתרונות טכנולוגיים לצרכים מבצעיים של משתמשי הקצה ולהוביל העברת טכנולוגיות לשותפים המקומיים.