קיין טנאקה, המתגוררת בבית אבות בעיר פוקואוקה ביפן, חגגה אתמול (ראשון) יום הולדת 119 והפכה לאישה המבוגרת ביותר בעולם.

לכבוד האירוע הצהירה טנאקה כי אין לה שום כוונה לוותר על השיא בקרוב, והצהירה "אני מתכוונת לשבור את שיא העולם בשנה אחת נוספת לפחות".

בשנת 2019 הוכרה טנאקה, שנולדה בתאריך 2 בינואר 1903, על ידי "ספר השיאים של גינס" כאישה המבוגרת ביותר עלי אדמות, כאשר היתה בת 117 ועוד 26 ימים.

לכבוד ציון הדרך אז היא הכינה שלט ועליו נכתב "שלום" וחגגה עם המשקה האהוב ביותר עליה – בקבוק קוקה קולה. במהלך החגיגה לציון 119 שנים אתמול, כאשר היא לצד צוות בית האבות המטפל בה, סיפרה טנאקה כי היא "אוהבת מאוד שוקולד ומשקאות מוגזים" וכי היא מצליחה לשמור על מוח צלול בעזרת פתרון חידות מספרים וחידונים אחרים.

טנאקה היתה השביעית מתוך תשעה אחים ואחיות, ולאחר שנישאה בגיל 19 סייעה בניהול חנות הנודלס של משפחתה לאחר שבעלה ובנה הבכור יצאו להילחם במלחמת סין – יפן הראשונה בשנת 1937.

לכבוד האירוע המרגש קיבלה טנאקה ברכות ממספר אישי ציבור ובהם המושל המקומי, כאשר נכדה בן ה-62 אייג'י אמר כי "אני רוצה לברך אותה באופן אישי. אני מקווה שהיא תישאר בריאה ותהנה בכל יום כאשר יא מתבגרת".

יפן נחשבת למדינה בה אחוז האזרחים מעל גיל 100 הוא אחד הגדולים בעולם. על פי נתוני משרד הבריאות המקומי 86,510 בני אדם ביפן חצו את גיל מאה השנים. הגיל הממוצע של נשים ביפן עומד על 87.74 שנים, בעוד הגיל הממוצע לגברים הוא 81.64 שנים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו