הרב יעקב ורהפטיג
הרב יעקב ורהפטיג צילום: דוברות

תמיכת הרבנים במתווה הגיור של השר לשירותי דת מתן כהנא מתרחבת. אחרי תמיכת ראשי הישיבות בגוש עציון, בהר ברכה, במחניים ובעתניאל, רב ודיין בשכונת הר נוף שבירושלים, הרב יעקב ורהפטיג יוצא בתמיכה פומבית במתווה הגיור של השר כהנא.

במכתב ששלח הבוקר לשר כהנא כתב הרב ורהפטיג: "ברצוני לחזקיך בפעילותך ברפורמת הגיור.
הגיור כיום הינו תחת פיקוח הרבנות הראשית, בעקבות תקנות מתקופת השלטון העותמאני שהיה בארץ הרבה לפני הקמת מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו. ההצעה אותה אתה רוצה לקדם כיום זו הזדמנות פז, שהגיור בארץ יהיה כהלכה בחוק המדינה. אינני מבין את המלחמה שמתריעים על הרס הדת והכנסת גויים לעם ישראל, והרי מדובר על אפשרות הקמת בתי דין לגיור על ידי רבני ערים מכהנים, ודיינים שמאושרים על ידי הרבנות הראשית, אחר שעמדו בבחינות הרבנות הראשית".

"הרבנות הראשית מכירה גיורי רבנים ובתי דין מהעולם כולו, כל זמן שהם מחויבים להלכה, הן הם עצמם והן הגרים אותם מגיירים. ומי יגרע כוחם ‏של רבני הארץ עליהם סומכים אנו, בנושאי כשרות, עירוב, מקוואות ועוד. כמי ששימש שנים ברבנות כדיין בבית הדין לגיור של מערך הגיור אני חייב לומר, שנהגנו עם כל המתגיירים בעדינות ובאהבה גם במקרים שהם נידחו, לרוב לחיזוק ושיפור הכנתם", מוסיף הרב ורפהטיג.

לדבריו, "עומדים אנו בפני סכנת התבוללות, כאשר אחוז ההתבוללות עולה משנה לשנה בגלל אלו שאינם בני ברית. הובאו ארצה בגלל קשר כל שהוא ליהדות במשפחתם".

"אני רוצה לחזקך בנושא חשוב למניעת התבוללות והוא ביטול סעיף הנכד בחוק השבות. אך כל זמן שאנו צריכים להתמודד עם כחצי מיליון שאינם יהודים שנמצאים בארץ, משרתים בצבא, לומדים אוניברסיטאות והמכונים השונים, באים במגע עם צעירים וצעירות יהודים, יש חשש גדול להתבוללות, ועלינו לפעול להביאם לרצון אמיתי להיות בני ברית שומרי תורה ומצוות. כל דרך שתביא לכך מבורכת, ואם פתיחת בתי דין נוספים שיפעלו על פי ההלכה, אך ימשיכו גם כאלו שמשום מה נרתעים עם הערך הגיור (שלא בצורך). 'עת לעשות לה' הפרו תורתך' זה הבסיס להרבה פעולות כל בתי הדין לגיור בעולם ובארץ – להקל כמה שאפשר מצד ההלכה בתהליך הגיור. חשוב עד מאוד שהכל יעשה בתיאום ופיקוח הרבנות הראשית לישראל ובעזרת השם ושכל ישר תגיעו לכך. אסיים בברכה שחפץ ה' יעלה בידך עלה והצלח", סיכם הרב את מכתבו.