אופיר כץ
אופיר כץ צילום: חזקי ברוך

הצעת החוק שזכתה לגיבוי מהאופוזיציה והקואליציה יחד. אחרי שמליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק לתיקון פקודת מס הכנסה, התשפ"ב-2021, לפיה זוכים במדליות אולימפיות יקבלו פטור ממס על זכייתם והישגיהם הספורטייבים מתוקף היותם מייצגים את ישראל, היום (שני) הצעת החוק של ח"כ אופיר כץ מהליכוד, עברה גם בוועדת הכספים לקראת קריאה שנייה ושלישית.

בדיון שהתקיים היום בוועדת הכספים בכנסת, ובעקבות דרישתו של ח״כ אופיר כץ, הוחלט כי החוק יחול גם על הזוכים של שנת 2021, והפטור יורחב גם לאלופי עולם, אלופי אירופה ולזוכי משחקי העולם של ענפי התאחדות אילת.

במהלך דיון ההכנה בוועדת הכספים על הצעת החוק של חבר הכנסת אופיר כץ, העלה חבר הכנסת כץ הרחבת הפטור ממס גם לזוכים באליפויות עולם, אליפויות אירופה, וזוכים במשחקי העולם של ענפי התאחדות אילת. כמו כן, חבר הכנסת אופיר כץ דרש שהחוק יחול גם על הזוכים של שנת 2021 דוגמת- ארטיום דולגופיאט, לינוי אשרם ונוספים. החלטה שכאמור קיבלה את האישור הראשוני לקראת המשך ההצבעות העליה.

חבר הכנסת אופיר כץ, אמר: "אני מברך על השינוי שהצלחתי, יחד עם חברי הוועדה, להחיל. אלו הספורטאים שלנו, הדגל שלנו וההמנון שלנו, הם הגאווה הישראלית! מאמין שנעביר את הצעת החוק במהרה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו