הדברה
הדברהFREEPIK

אם גם אתה מתעורר עם עקיצות באזורים שונים בגוף ולא מבין מה עוקץ אותך, המאמר הבא עבורך.

פשפש המיטה הינו חרק קטן מאוד, שלא תמיד ניתן יהיה להבחין בו. פשפש המיטה ניזון מדם, ואת מנות הדם שלו, בדרך כלל ייקח מאיתנו בלילה, בזמן שאנחנו ישנים, במיטה. מכאן גם קיבל פשפש המיטה את שמו. בלילה אחד, פשפש מיטה נוטה לקחת בין 2-4 מנות דם, מנות אלו יספיקו לו ליומיים שלושה, ואז הוא יחזור לקחת מנות דם נוספות.

הדברת פשפש מיטה מחייבת מדביר מומחה בעל רישיון

מדביר פשפש מיטה חייב להיות מדביר בעל רישיון הדברה למבנים ושטחים פתוחים, עם היתר להדברת פשפש המיטה, טרמיטים ותהלוכן האורן. מדביר שיש לו רישיון להדברת דירות, לא רשאי ולא מוסמך להדברה מסוג זה. לפני שאתם ממהרים להזמין הדברת פשפש מיטה בביתכם, חייב לבדוק שלמדביר יש רישיון בהתאם. כיום, ניתן למצוא בשוק מחירים זולים ומפתים מאוד להדברת פשפשים, אך שימו לב שמה זול יכול לעלות לכם ביוקר לבסוף. אם מדביר הפשפשים לא מקצועי, ואין לו את הציוד והניסיון הנדרש, הבעיה לא תיפטר ורוב הסיכויים שלאחר כשבועיים שלושה, שוב תתחילו להרגיש עקיצות וגרודים.

איך מתבצעת הדברת פשפש מיטה?

על מנת לעשות הדברת פשפש מיטה כמו שצריך, בפעם אחת ולתמיד, יש להכין את הבית לקראת ההדברה. את ההנחיות המלאות תקבלו מהמדביר, אך נסביר לכם בקצרה מה עומד מאחורי הכנת הבית להדברת פשפש מיטה. פשפשים נוטים לקחת מנות דם במהלך השינה, ולאחר שייקחו את מנות הדם שלהם, הם יברחו בחזרה למקום המסתור שלהם. הרוב חושבים שהם מסתתרים וחיים רק במיטה, בגלל השם שלהם, אך לא כך הדבר. פשפשים מסתתרים לרוב בחריצים קטנים, שקשה לראות או להגיע אליהם. הסיבה לכך היא שהם רוצים להטיל את הביצים שלהם במקומות מסתור. הביצים של פשפש המיטה עמידים לכל חומרי ההדברה שיש כיום בשוק. הדרך היחידה להרוג אותם, היא באמצעות חום גבוהה, מעל ל-160 מעלות. לפני ההדברה, על בעל הבית, לפנות את כל תכולת החדר או החדרים שיש שבהם חשד לפשפשים. כל מה שניתן לכבס כמו: בגדים, מצעים, וילונות וכו' יש לכבס בחום גבוהה של מעל 60 מעלות, ולאחר מכן להעביר הכל לשקיות זבל ולקשור הרמטית. את השקיות יש להרחיק מהבית, מומלץ לחצר או לגג לכ-24 שעות לפחות. יש להחזיר את השקיות רק לאחר טיפול של מדביר מקצועי בבית.

הדברת פשפש המיטה ב-3 שלבים:

הדברת פשפש מיטה חייבים לעשות במספר שלבים, אחרת ההצלחה של ההדברה יורדת.

1. שאיבה מקצועית של כל חלל החדר והתכולה שבו. אנו עוברים עם שואב עוצמתי על כל חריץ בחדר. הפעולה הזו מצמצמת את כמות הפשפשים הבוגרים שיש בבית ועוזרת לנו למצוא מקומות מסתור שלהם.

2. קיטור עוצמתי בכל חריץ בחדר. חייב לעבור על התכולה ועל כל פינה בחדר. כמו שציינו, פשפשים מסתירים את הביצים שלהם בכל חריץ וללא השמדה שלהם, לא ניפטר מהבעיה. מקומות שיש לעבור עליהם בקיטור: פנלים, שקעי חשמל, מזוזות, חריצים בקירות, מיטה, שידות וכל דבר אחר שימצא לנכון בביתך.

3. ריסוס נגד פשפש מיטה. לאחר שאיבה+ קיטור בכל החדר, אנו נעשה הדברה באמצעות ריסוס נגד פשפשים. אנו עובדים עם חומר הדברה בטוחה לאדם והסביבה. אנו מדבירים רק את הבית ולא מיטות, ספות, שטיחים וכדומה. חל איסור לרסס על תכולה של בית. מדביר שמציע לכם ריסוס על תכולה, תחשבו פעמיים.

האם יש אחריות להדברת פשפש מיטה?

בזיסמן הדברות תזכו להדברת פשפש מיטה עם מדביר מומחה לפשפשים, ארז זיסמן רישיון מס' 2696. אנו דואגים לנתר ולפתור לכלל לקוחותינו את בעיית הפשפשים בבית. אם יש לכם פשפש מיטה, זיסמן הדברות ידאגו לפתור לכם את הבעיה, בהתחייבות. כל לקוח מקבל אחריות להדברה, אבל חשוב מזה, אנו מלווים את כלל לקוחותינו לפתרון הבעיה ובכך לאחריות אין חשיבות כי הרי אם בעיית הפשפשים מסתיימת בפעם אחת, אין סיבה שהיא תחזור פעם שניה.

למידע נוסף חפשו אותנו בגוגל "זיסמן הדברות".