בן גביר: "המסר שהשוטרים מקבלים הוא רע" דוברות

הבוקר התקיים דיון בועדה לביטחון פנים שיזמו ח״כ אורית סטרוק וח״כ רות וסרמן לנדא בעקבות גל התפטרויות של שוטרים ממשטרת ישראל ובמחוז דרום בפרט.

בדיון דנו על הסיבות השונות בגללם שוטרים בוחרים להתפטר מעבודתם במשטרת ישראל כמו השכר ומספר התקנים.

ח״כ בן גביר הגיב לדברים ואמר, "אני רוצה לדבר על הפיל שבחדר. שאני פוגש שוטרים ושוטרים לשעבר ומנסה להבין מהם את הסיבה להתפטרויות, אני מבין מהם שזה לא רק חוסר הגיבוי לשוטרים, אלא גם ההפקרות. ההפקרות שמפקירים שוטרים במשטרת ישראל".

ח״כ בן גביר הביא כדוגמא את סיפורו של השוטר ליאור זוהר שהתפטר לאחר מבצע שומר החומות: "הוא היה שם, כאשר לא יכול היה להגן על אנשים. העניין הזה של להעלות את שכר השוטרים ולגייס עוד שוטרים זה דבר חשוב מאוד. אבל שום דבר לא ייפתר והמצוקה של המדינה והמשטרה בפרט, תמשיך להיות כל עוד לא נותנים לשוטרים גב ומעמידים אותם במצב בו הם לא יכולים לתת מענה".

בן גביר הביא דוגמא נוספת של קצין במבצע שומר החומות: "הקצין היה בסיטואציה בה התקיפו אותו, זרקו עליו אבנים, בקת״בים, ולמרות כל זה עדיין הוא לא קיבלו אישור להגיב".

לדעתו המסר המועבר לשוטרים הוא שאין להם גיבוי. "כשלא נותנים לשוטרים גב, ולא אומרים להם תירו מתי שצריך לירות שאנחנו מאחוריכם. המסר שהשוטרים מקבלים זה שאתם לא שווים, ותלכו הביתה".