העיניים של עינב
העיניים של עינב צילומים עינב: אלבום משפחתי עיצוב: זיו רגב סטודיו צילום יח״צ סי: אילן בשור

בקיץ האחרון, במלאות 30 שנה לרצח הנתעב של עינב רוגל ז"ל, פנתה משפחת רוגל – נורית האם, יעל וזוהר האחיות, אל הזמרת והיוצרת סי היימן בבקשה להירתם לפרויקט המשפחתי ולשיר על עינב. היימן השיבה כן בלי להסס, וכך נולד השיר 'בעיניים של עינב'.

"עינב שלי, בת גבריאל רוגל ז"ל, נרצחה בהיותה בת 19 בלבד על ידי בן זוגה לשעבר"מ ספרת האם הכואבת, "עינב הייתה בזוגיות אלימה, בחרה לסיים את הקשר ולהפסיק להיות שק החבטות שלו. והוא – בתגובה, פרץ לדירתה בזמן שישנה וירה בה ברקה בקור רוח מקפיא דם. אובדנה של עינב שינה את חיינו לעד".

"בהמשך חיי אחרי פעילות אין סופית להעלאת המודעות בנושא כאוב זה, בפני קהלים רבים ושונים, הרגשתי צורך ענק להנציח את עינב עם שיר, שיספר את סיפור חייה, ישמיע את קולה שנדם לעד ויהווה נורת אזהרה אדומה לכולנו להיות קשובים לנשים במצוקה".

"סי ואלעד (כותב השיר. א.פ.) המדהימים שהפכו ממש למשפחה שלנו, נענו לבקשתינו עם כל המורכבות והרגישות, ועשו ימים כלילות כדי לצאת לדרך עם הסינגל החדש "העיניים של עינב".

כמה חודשים לפני הירצחה כתב עינב מכתב אחרון לבן זוגה, ובו חשפה את הפחד שלה ממנו וכן את הבושה שחשה ומנעה ממנה לספר להורים, אבל גם את תעצומות הנפש שלה ואת החלטה לשים סוף למערכת היחסים האלימה בה היא נמצאת.

"גלעד שלום" היא כותבת, "אני רוצה הפסקה כדי שאוכל לחשוב בשקט ולנשום...".

"אמרת לי שנתחתן במרץ... איזה חיים יהיו לי אחריי החתונה? כל דבר שאני אעשה ולא ימצא חן בעיניך אני אחטוף מכות וקללות? ההורים שלי לא יודעים דבר.. מרוב בושה אני לא מעיזה לספר להם..."

"אני לא מוכנה יותר.. נעשיתי סמרטוט כל פעם שדרכת עלי והשפלת אותי... אבל מאתמול החלטתי לא עוד!!! צריך גם ללמוד להקשיב ולשמוע מה שהשני אומר"..".

"הנושא של אלימות כלפי נשים, בוער בעצמותיי וכבר שנים שאני עושה את נפשי לשיר ולעורר את השיח סביב מידור התופעה האיומה הזו" אומרת סי היימן, "תודה למשפחה האמיצה ששמו בידינו את הזכות העצומה לשיר ולספר את סיפורה של עינב רוגל ז"ל. ולכל יוצרי הקליפ המרגש, שטיפלו ברגישות כל כך גדולה בנושא הכאוב תוך שימוש בצילומים המעטים שנותרו מחייה הקצרים של עינב ז"ל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו