חבר הפרלמנט מאיר חביב ובני המשפחה ליד קברה של שרה חלימי
חבר הפרלמנט מאיר חביב ובני המשפחה ליד קברה של שרה חלימי צילום: לשכת חבר הפרלמנט מאיר חביב

ערב הגשת מסקנות ועדת החקירה הפרלמנטרית בפרשת שרה חלימי בצרפת, הגיע חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב יחד עם בנו ואחיה של שרה חלימי ז"ל ל לקברה בהר המנוחות בירושלים.

בנה של שרה חלימי, יהונתן חלימי, אמר פרקי תהילים, הודה לחבר הפרלמנט מאיר חביב על פעילותו וציין: "אימא שלי היתה אישה שלא סבלה חוסר צדק. היא לא יכלה לראות חוסר צדק, והיום אנחנו נלחמים כדי לעשות לה צדק. הצטרפו אלינו במאבק למען הצדק ולעשות אור בפרשה הזו כך שנוכל למצוא נחמה ושהיא תוכל לנוח בשלום".

וויליאם אטל, אחיה של שרה חלימי אמר: "אני חש הרבה התרגשות כי אני נזכר בכל מה שקרה וכל מה שאחותי עברה וסבלה והתוצאה כאן. התוצאה מולנו בקבר הזה. אני מאד עצוב. אני רוצה להודות למר חביב על המאבק שלו לצידנו. אנחנו לא נשכח זאת."

ועדת החקירה בפרשת הרצח של שרה חלימי הוקמה לפני חודשים בודדים על מנת לשפוך אור על הליקויים האפשריים שעלו במהלך הרצח, החקירה ובסופו של הדבר אי העמדה לדין של הרוצח קבילי טרהורה. חבר הפרלמנט מאיר חביב שיזם את הוועדה יחד עם חברת הפרלמנט קונסטנס לה גריפ, עמד בראשותה אך אינו בטוח כי יצביע על דו"ח המסקנות שיוצג מחר על ידי נציגת הוועדה ממפלגת השלטון.

חבר הפרלמנט מאיר חביב ובני משפחה עלו לקברה של שרה חלימי בירושלים

חבר הפרלמנט חביב אמר: "ערב הגשת דוח הסיכום של ועדת החקירה הפרלמנטרית בפרשה, היה לי חשוב לעלות בפעם הראשונה לקברה של שרה חלימי בירושלים יחד עם בנה יונתן, אחיה וויליאם אטל ונשותיהם. הוועדה שעמדתי בראשה נתקלה בקשיים ואתגרים רבים במהלך עבודתה. אחד הרגעים החשובים במסגרת עבודת הוועדה הזו היה הביקור הלילי בדירתה של שרה חלימי, שמטרתו הייתה להבין לעומק ובזירה עצמה את הסביבה והתנאים שהיו בעת הרצח. בין היתר בדקנו את טענת המשטרה לפיה למרות נוכחות של עשרות שוטרים במקום, נטען כי 'הם לא שמעו' את הצעקות של שרה חלימי שקדמו לרצח. ההגעה למקום אשפרה לנו להפריך את הטענה הזאת.

''לביקור זה, הזמנתי כמובן את כל חברי הוועדה אך להפתעתי, חברי הפרלמנט מ- LREM מתוכם האחראית על כתיבת דו"ח הסיכום לא הגיעו. יש לי חששות לגבי תוכן הדו"ח שיוגש, אבל אני מחכה לקרוא אותו בעיון ואז נחליט האם להצביע עבורו או לא. היום אנחנו יודעים שהיו אין ספור ליקויים, הן ברמת המשפט, המשטרה ועוד בפרשת שרה חלימי. אחזור לזה בהרחבה ובחופשיות רבה יותר בימים הקרובים", הוסיף חביב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו