עומר אדם
עומר אדם צילום: ערן לוי

אחרי ששרת התחבורה כתבה פוסט חריף ובו ביקרה את שירו החדש של עומר אדם 'קאקדילה' וטענה כי מדובר ב"שיר משפיל וגזעני" וכי "למילים יש תוצאות הרסניות", הזמר הפופולרי עונה לשרה בפוסט משלו.

"גברת מיכאלי היקרה" כתב אדם, "קודם כל כבוד שאת מתייחסת לשיר ברצינות כזו. אני ומשפחתי מגיעים ממוצא קווקזי ולעולם לא הייתה כוונה לפגוע באף אדם. השיר נכתב על ידי הכותבים בהומור עצמי ובוצע כך על ידי גם".

"אז בבקשה לפני שאת כותבת פוסט בשביל לקדם את המעמד הפוליטי שלך תנשמי, תתעסקי בעניינים שלך ולפני שאת מטיפה לי מוסר או מנסה להגן על עדה שאני חלק ממנה כדאי שתתייחסי בכבוד לעובדות שלך".

"ואת גם מוזמנת לצפות בתכנית מצב האומה בכיכובו של בן זוגך, שבניגוד אליי, מנסה לצחוק על כל המדינה במודע וגם על הקהילה הרוסית. (דקה 1:05). למרות הכל, אוהב אותך השרה, מקווה שתנסי לעשות משהו מועיל בענף התחבורה!".

כזכור, בפוסט בפייסבוק כתבה השרה מיכאלי: "הלוואי שיכולתי להיות קלילה ומגניבה כמו עומר אדם, הלוואי. הלוואי שיכולתי להגיד מה הבעיה, זה מרים ומקפיץ חבר'ה במסיבות וחתונות, מה אתם כובד.

"הלוואי. הלוואי שגם אני הייתי יכולה, כמו עומר אדם, להתעלם ולהתכחש לתוצאות של המילים הגזעניות, המחפיצות והמשפילות בשיר שלו. הלוואי. אבל לצערי אני כובד. כי אני פשוט מתמודדת כבר שנים עם התוצאות ההרסניות של שירים כאלה ושל התרבות שהם מייצגים ומייצרים.

"אני רוצה להאמין שעומר אדם הוא לא אדם מרושע. אני רוצה להאמין שאם עומר אדם היה רואה את הבנות שהחיים שלהן נגמרו כי מישהו ששמע שיר כזה חשב שזה מגניב ומה היא עושה עניין ומה היא כובד, הוא היה מעלים את השיר הזה מהעולם. אבל הוא לא פוגש אותן. כי הוא בוחר לא לפגוש ולא לראות ולא להתמודד עם המציאות".

מיכאלי ציינה כי דבריה לא נאמרים רק כלפי עומר אדם, "כל הכוכבים שיש להם כזאת הצלחה והערצה עצומה, יש להם כוח אדיר בידיים. ועם הכח הזה מגיעה אחריות גדולה. בואו תהיו כאלה פופולריים ומגניבים בלי לגרום כזה נזק נורא. הזדמנות להחלטה יפה לשנה החדשה".

השיר החדש של עומר אדם יצא לכבוד סוף השנה האזרחית. מילות השיר מתייחסות לקשיי השפה של בחורות דוברות רוסית ולחיבה שלהן לשתייה. ב"קאקדילה" אדם שר בין היתר "והיא שותה לה לה, והיום היא בכלל לא בטוחה חה חה חה. נו דוואי תקני לי תותים, עוד מילה אותך לפוטין. אומרת לי עברית שפה קשה, כל היום רק נייט ודה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו