שנת הצלחה כלכלית
שנת הצלחה כלכלית צילום: שטרסטוק

כיום, התודעה בקרב בעלי העסקים מתחדדת יותר ויותר, שניהול עסק מוצלח ומרוויח דורש הרבה יותר מאשר התמחות בתחום מסוים. אתה יכול להיות מקצוען בתחום שאתה עוסק בו, אתה יכול לעשות שיווק מעולה לעסק, אבל עדיין ההצלחה המיוחלת - רחוקה.

ניהול עסק, כל עסק, הוא מקצוע בפני עצמו, ויש להתייחס אליו ככזה. פעם חשבנו שכל אחד יכול להקים עסק ולנהל אותו בכישוריו הטבעיים, אבל לא, העולם משתנה, השוק משתנה, והיום כל אחד יודע שבשביל להצליח, הוא צריך הרבה יותר ידע בדברים שפעם לא ייחסנו להם כל כך חשיבות: ניהול זמן ומשימות, ניהול כח אדם וסמכויות, שיתופי פעולה, צמיחה, כספים, ניתוחי שוק, מכירות ועוד הרבה הרבה.

אם לא נקדיש זמן ללמוד לעומק את הנושאים הללו, העסק לא יתקדם למקום הנכון. וכבר מי מדבר על לחסוך ולגדול... אנחנו חייבים ליצור בתוכנו מנכ"ל קטן, שיעיף אותנו קדימה ויביא לנו צמיחה.

לשם כך, קיימנו שיחה עם המנטור יהושע הס מנכ"ל צפנת, לקראת וובינר בעלי העסקים המיוחד שייערך שבוע הבא. הס אומר כי "זה לא סוד שלהחזיק עסק בישראל של 2022 זהו דבר קשה, לעיתים לא מתגמל ולא יציב. אני רוצה להתייחס לשני סוגים של בעלי עסקים, ולשתי המטרות הברורות שלהם: אלה שעובדים קשה ולא מרוויחים, ואלה שמרוויחים ולא נהנים מההצלחה. ואני אסביר.

לכל הפרטים ולהרשמה לוובינר >>

"קודם כל, את הסוג הראשון אנחנו מכירים, אתה מקים עסק כי אתה מוכשר, אנשים אוהבים את מה שאתה עושה, כי כולם אומרים לך שיש לך עבודה טובה ופוטנציאל, אבל תכלס עובר חודש ועוד חודש וזה פשוט לא עובד. זה לא מה שתכננת. אצל לא מעט עסקים שבאים אליי לייעוץ אני מגלה לאחר בדיקה וניתוח, שהעסק פשוט לא רווחי, ולעיתים גורר הפסדים. כמובן שבעלי עסקים כאלה צריכים להקשיב למספרים שלהם, לנתח את השוק, ולגזור צעדים לייעול העסק.

"מה שמאוד חשוב בתהליך כזה", מדגיש הס, "זה להצביע על הנקודות, ולמקד איפה בדיוק צריך להשקיע את האנרגיה בפעולות הנכונות. לא כל דבר שנרצה לשפר בעסק צריך בהכרח להיעשות כאן ועכשיו. החכמה היא למפות את החסמים שמונעים מאיתנו להגדיל את ההכנסה ולדקור את הנקודה. צריך לזכור שבסוף המשאבים שלנו מוגבלים מבחינת אנרגיה כסף ובעיקר זמן, והבחירה מהיכן להתחיל ומה, היא קריטית להצלחה וליצירת אפקט דומינו חיובי".

"אבל אני רוצה גם לפנות לבעלי העסקים שנמצאים 'בצד הנכון של המפה', וב"ה בשבילם הדברים מסתדרים והם מצליחים להכניס כסף יפה מהעסק. אני רוצה לשאול אתכם: האם אתם יודעים שקיים גם עולם שבו אתם לא מסביב לעבודה 24 שעות? עולם שבו יש לכם זמן הרבה יותר מכובד לחיים עצמם, ופנאי לעסוק גם בדברים שאתם אוהבים? האם אתם מדמיינים מצב שבו אתם נמצאים בעסק בדיוק בשעות שהגדרתם לעצמכם, העובדים שלכם יעילים ומרוצים, אתם יודעים בדיוק מה המשימות והיעדים היומיים והשנתיים, ואתם צומחים כל הזמן?

"נכון זה נראה לנו קצת מופרך. אולי חלקכם יגידו שהדרך להצלחה עוברת רק בעבודה קשה. אבל אני רוצה שתדעו, זה אפשרי לחלוטין, יש מאות ואלפי בעלי עסקים שכך נראה היום שלהם, ועבודה קשה אין פירושה להיות משועבד לעסק", מדגיש הס.

הוא מסכם ואומר ש"ניהול עסק בצורה נכונה מביא רווחים, שלווה, סיפוק וצמיחה מתמדת, ואני רוצה שתגיעו למצב שבו יש לכם רזרבות מהעסק ליצירת הכנסה פאסיבית וביטחון כלכלי. אני רוצה להזמין אתכם לוובינר המיוחד שהוא שיתוף פעולה אדיר עם "קרתא השקעות", במהלכו אנחנו הולכים להציע לכם, בעלי העסקים, להגדיל את הרווחיות של העסק על ידי ניהול נכון, ולאחר מכן בשלב השני, להתאים עבורכם תיק השקעות מיוחד ב'קרתא', דבר שייתן לכם יציבות כלכלית ושקט נפשי לטווח ארוך".

ההרשמה היא ללא עלות.

לכל הפרטים ולהרשמה לוובינר המיוחד לבעלי עסקים >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו