זירת הפיגוע בצומת גיתי אבישר
זירת הפיגוע בצומת גיתי אבישר צילום: רפי אביטל/TPS

מאות תושבי השומרון צפויים להגיע הערב (שלישי) בהובלת ראש המועצה יוסי דגן, רבנים והנהגות הישובים בשומרון לצומת גיתי אבישר להפגנה במקום בעקבות גל הטרור האחרון בשומרון בפרט ובארץ בכלל.

התושבים יוצאים להפגין כנגד אוזלת היד של הממשלה אל מול הטרור ולזעוק כי דם יהודי אינו הפקר.

ההפגנה מגיעה לאחר שביום שישי האחרון הגיע מחבל לצומת גיתי אבישר כאשר בכוונתו לדקור אזרחים וחיילים שעמדו בתחנה במקום, אך תגובה מהירה של חיילי צה"ל במקום מנעה את הפיגוע וחיסלה את המחבל. במודעה לקראת האירוע נכתב כי "בעקבות הפיגוע בגיתי אבישר, גל הפיגועים ההולך וגובר, נתכנס כולנו בדרישה ברורה – החזירו את הביטחון בשומרון ובכל מדינת ישראל. יש לנו אחריות על הארץ הזאת".

כמו כן מתכוונים התושבים למחות גם נגד הבניה הלא חוקית סביב הצומת, והקסבה הפלסטינית שפועלת שם באופן בלתי חוקי ומושכת אליה מאות שב"חים ביום, כאשר המנהל האזרחי במקום לפנות אף בנה עבורם מדרגות המובילות לצומת, התוצאה היא שהמקום הפך לסכנה בטיחותית וביטחונית. מי שעומד מאחורי ההפגנה, יחד עם מועצה אזורית שומרון, אלו יישובי 'גוש קנה' שנפגעים יום יום ממה שקורה בצומת ברמה הבטיחותית וברמה הביטחונית.

ראש המועצה יוסי דגן אמר לקראת ההפגנה: "לצערי אנחנו עדים לעלייה חדה במספר הפיגועים בשומרון וכן במספר ניסיונות הפיגוע שחוזרים על עצמם שוב ושוב. לעומת העלייה החדה אנו רואים גם חוסר תגובה הולמת שמורידה את ההרתעה, הממשלה מול הטרור וחוסר תגובה הולמת למציאות שבה חייהם של תושבי יהודה ושומרון נמצאים בסכנת חיים יום יום. הרפיסות מול המחבלים מגבירה את הטרור ונותנת למחבלים את התחושה שהם יכולים להמשיך ולפגוע ביהודים מבלי לשלם על כך את המחיר. אני קורא ודורש מממשלת ישראל להתעשת בהקדם וללמוד מחיילי צה"ל כיצד נלחמים בטרור".