הרב ד"ר זאב וורן גולדשטיין
הרב ד"ר זאב וורן גולדשטיין באדיבות המצולם

רבה של דרום אפריקה, הרב ד"ר זאב וורן גולדשטיין, מגיב היום (שלישי) להקלות החדשות שיאפשרו לתיירים להכנס לישראל ממדינות שאינן אדומות.

הרב גולדשטיין, מהקולות המובילים במחאה נגד סגירת השמיים למבקרים מיהדות התפוצות, פרסם מאמר באתר ערוץ 7 באנגלית ובו הוא מבהיר שההקלות אינן מספקות ושהוא דורש לבטל את האיסור גם ממדינות אדומות.

"אני מברך על ההקלות האחרונות", כותב הרב גולדשטיין ומבהיר כי מנקודת המבט של הקהילה שלו בדרום אפריקה זה משמח במיוחד כי חברי הקהילה יוכלו לחזור לבקר בישראל. "זה מאפשר לחברי הקהילה שלנו לחזור לישראל, לראות בני משפחה, להשתתף באירועים משפחתיים חשובים במעגל החיים, ולחזור לישיבות ולאוניברסיטאות בתחילת שנת הלימודים".

"יחד עם זאת, מאכזב שלא נעשה שינוי מדיניות מהותי", מבהיר הרב גולדשטיין, "יהודים ממדינות "אדומות" עדיין לא יכולים להיכנס למדינה. זה משפיע על הרוב המכריע של יהדות התפוצות, כולל הקהילות היהודיות הגדולות של ארה"ב, צרפת, קנדה, בריטניה ועוד רבות אחרות".

"העובדה שישראל ממשיכה להתייחס ליהודי התפוצות כאל זרים במולדתנו מדאיגה מאוד", קובע הרב גולדשטיין, "זה גורם לסבל בקרב משפחות, מזיק מאוד ליחסי התפוצות וישראל ומערער את עצם זהותה של ישראל כמדינה יהודית".

"אני חוזר על תחנתי כי כל היהודים, בין אם הם מחזיקים בדרכונים ישראליים ובין אם לאו, יורשו להיכנס למדינה היהודית, בכפוף לאותן דרישות בריאות ובטיחות הנוגעות לאזרחי ישראל", מבקש הרב גולדשטיין.

הרב גולדשטיין מוסיף כי הוא מקווה שלאחר שהמשבר יעבור, יוחל תהליך להרחבת חוק השבות כך שיכלול סעיף המאפשר זכות כניסה לכל יהודי.

"הכניסה לארץ ישראל אינה זכות התלויה באזרחות", מסכם הרב גולדשטיין, "היא זכות הבכורה האלוהית של כל יהודי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו